با صدور بیانیه‌ای تاکید شد؛حزب موتلفه اسلامی: اقدام دولت آمریکا در به رسمیت شناختن حضور رژیم صهیونیستی دربلندی‌های جولان موجب خشم و رنج بیشتر مردم منطقه خواهد شد

2019-04-07 ۰ نظر

حزب موتلفه اسلامی با صدور بیانیه‌ای با محکومیت اقدام آمریکا در به رسمیت شماختن حضور رژیم صهیونیستی در بلندی‌های جولان تاکید کرد: اقدام عجیب دولت ترامپ موجب پیچیده‌تر شدن تحولات منطقه خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی متن این بیانیه به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

استراتژی های وقیحانه، غیر قانونی، غیر مشروع و خارج از عرف بین الملل آمریکا در منطقه آسیای غربی که با هدف تأمین و تضمین امنیت رژیم صهیونیستی صورت میگیرد محکوم به شکست است.

دولتی که بطور بی سابقه از تمامی معاهدات بین المللی خارج شده و پایبندی به هیچ قرار داد و عرف بین المللی ندارد با هدف خوش رقصی به لابی صهیونیسم بین الملل و رهایی از مشکلات داخلی و بین‌المللی دست به اقدامات نامعقول و بی اعتبار کردن وجهه بین المللی خود میزند، این سیاست‌ها در گذشته نیز با زیاده خواهی های ظالمانه از جمله لشکرکشی مستقیم و اشغال نظامی افغانستان، عراق و سوریه و تحمل شکست توطئه استراتژی خاورمیانه جدید توسط جبهه مقاومت و جنگ نیابتی و حمایت، پشتیبانی، تسلیح و آموزش گروه های تکفیری و تروریستی همراه بوده است.

انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف، طراحی معامله قرن، به رسمیت شناختن اشغال ظالمانه بلندی های جولان توسط رژیم صهیونیستی و … بی تردید بر مشکلات و بحران منطقه بیش از پیش خواهد افزود و جبهه مقاومت را مصمم‌تر در مقابله با رژیم غاصب صهیونیستی و حامیانش خواهد کرد.

بلندی‌های جولان بخش تفکیک ناپذیر حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه است و اقدام عجیب دولت ترامپ، ناقض حقوق بین الملل، حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه می‌باشد و موجب پیچیده‌تر شدن تحولات منطقه و ایجاد انزجار، خشم و رنج بیشتر مردم مظلوم منطقه خواهد شد.

حزب موتلفه اسلامی ضمن محکومیت این تصمیم غیر قانونی و مذبوحانه، از تمامی ملت‌های آزاده، شخصیت‌ها، گروه‌ها، احزاب، جریان ها و دول جهان اسلام و آزادی خواهان انتظار دارد با قلدر مآبی، زورگویی و یک جانبه گرایی آمریکا مقابله نموده و با حمایت همه جانبه از حق حاکمیت سوریه، بار دیگر پاسخ قاطع خود را به این اقدامات اعلام نمایند.

معاونت بین الملل
حزب موتلفه اسلامی»

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<