بازدید گروه اعزامی حزب موتلفه اسلامی به چین از پارک فناوری پکن

2018-05-29 ۰ نظر

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، اعضای گروه اعزامی حزب موتلفه در ادامه برنامه های خود در سفر به چین، از پارک فن آوری پکن دیدار کردند.

در این دیدار آقای «ونگ رو فانک» یکی از مدیران این پارک فعالیت های پارک را تشریح کرد و گفت: این مرکز اصولا روی ایده پردازی کار می کند و درخصوص روش‌های تبدیل علم به صنعت و صنعت به بازرگانی فعالیت دارد. ما با مهمترین مراکز علمی ودانشگاهی چین مرتبط هستیم و ۴۱ دانشگاه برتر چین در اینجا حضور دارند.

وی افزود: همانطور که گفتم کار اصلی ما تبدیل دانش به فن آوری و صنعت است و در تلاشیم چهار عنصر مهم نخبگان، فن آوری، سرمایه و صنعت را به هم مرتبط کنیم.

مدیر پارک فن آوری پکن ادامه دارد: مثلا سمینار و کنفرانس برگزار می‌کنیم تا شرکت‌ها با هم آشنا شوند یا مسابقه علمی در رشته های مختلف برگزار می کنیم تا دانشجویان ونخبگان شرکت کنند تا هم ما با آنها و هم آنها با شرکتها آشنا شوند.

ونگ رو فانک اظهار کرد: ما سعی می کنیم توانایی و انگیزه جوانان و دانشجویان را افزایش دهیم وب ه آنها کمک کنیم تا اندیشه های خودشان را در قالب طرح به صنعت و فعالیت اقتصادی تبدیل کنند و در این راستا آنها را تشویق مالی می کنیم.

وی ادامه داد: اگر طرحشان به نتیجه برسد تمام سود حاصل از آن متعلق به خودشان است. همچنین فضایی در کشور ایجاد می کنیم که همگان علاقمند به فعالیت اقتصادی شوند و در واقع با ایجاد جو رقابتی جامعه را به سمت پویایی و فعالیت سوق می‌دهیم.

مدیر پارک فناوری پکن گفت: بیش از ۵۰ % از فعالیت‌های ما در حوزهIT است و بقیه مربوط به فن آوری نوپدید وانرژی های جدید و صرفه جویی در مصرف انرژی است.

بر اساس این گزارش، مهدی صولی معاون بین الملل حزب موتلفه اسلامی در این جلسه شرایط پارکهای فن آوری درایران که در حال توسعه است را تشریح کرد و به معرفی آنها پرداخت. درادامه جلسه آقای ونگ رو فانک سئوالات گروه اعزامی را پاسخ داد.

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<