بادامچیان: رئیس جمهور مواضع خود درباره شورای نگهبان را اصلاح کند/ متهم کردن شورای نگهبان شیوه همیشگی عوامل نفوذی است

2019-10-13 ۰ نظر

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، اسدالله بادامچیان در پایان نشست دبیران حزب موتلفه، گفت: رئیس‌جمهور اخیراً سخنانی گفته است که با موازین و اصول قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مغایرت دارد و چنانچه تصیحح نکند عواقب قانونی آن برای ایشان آسیب‌آور است.

وی تاکید کرد: رئیس‌جمهور طبق قوانین نظام در یک انتخابات با نظارت قانونی شورای محترم نگهبان و با رعایت قوانین و ضوابط و مقررات رسمی انتخاب می شود و با تنفیذ رهبر معظم انقلاب اسلامی بطور قانونی ریاست قوه مجریه را بعهده می گیرد و سوگند یاد می کند که حافظ قانون اساسی باشد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: مواضع ایشان باید تحکیم کننده مواضع قانون و حکومت قانون و خواست مردم باشد. تضعیف قانون اساسی و نهاد مهم پاسدار شرع و قانون اساسی یعنی شورای محترم نگهبان، ریاست جمهوری را از مشروعیت قانونی و شرعی بی بهره می سازد.

بادامچیان گفت: در همه کشورها عقل و منطق و مصالح هر کشور و نظام ایجاب می کند که کسانی که در انتخابات ها شرکت می کنند از ضوابط قانونی و نظارت یک نهاد بر انتخابات جهت حفظ حقوق همگان بهره‌مند شوند و هرج و مرج و زمینه برای سوء استفاده دشمنان و خائنین چهره پوشیده فراهم نشود.

وی ادامه داد: این نوع نظارت در همه جای دنیا استطلاعی نیست استصوابی است والا نظارت بی ثمر است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: این نظارت تاکنون موجب راهیابی همه نوع تفکر و سلیقه‌ای که در چارچوب قانون اساسی بوده است در مجالس ۱۰ دوره و در انتخابات های ریاست جمهوری شده است که غیر قابل انکار است. در همه این انتخابات ها ملت پیروز بوده است زیرا ملت در انتخابات شرکت کرده و نظام به آن کس یا کسانی که رای اکثریت مردم را آورده‌اند به عنوان مسئول احترام گذاشته است.

وی افزود: متهم کردن شورای محترم نگهبان شیوه همیشگی رسانه های بیگانه و عوامل نفوذی و انحصار‌طلبی است که می‌خواهند امثال بنی صدرها و مدنی‌ها به بالاترین موقعیت های نظام آزاد و مستقل جمهوری اسلامی ایران راه یابند.

بادامچیان افزود: اگر در انتخابات مجلس اول بنی صدری‌ها و لیبرال‌ها و منافقین و حتی کمونیست ها و توده‌ای ها کوشیدند که مجلس اول انقلاب اسلامی از اینگونه عناصر تشکیل شود تا استکبار غرب دوباره به ایران برگردد همت بلند روحانیت مبارز و حزب جمهوری اسلامی با دبیرکلی شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی و همه نیروهای انقلاب در یک ائتلاف بزرگ، آن نقشه را خنثی کرد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: اینکه امروز نظام در اقتدار و عزت با حکمت و مصلحت در جهان جایگاه شایسته ای یافته است جایی برای آن نیست که سخن از راهی که منافقین همدست آمریکا یا لیبرال‌های سازشکار با غرب یا ملی گرایان غیر اسلامی که علیه قانون اسلامی قصاص به آشوب و فتنه برخاستند، گفته می شود.

وی گفت: انتظار ما این است که ریاست جمهوری موضع خود را منطبق با قانون اساسی و رهنمودهای امام خمینی اصلاح کند.

بادامچیان تاکید کرد: رئیس جمهور در پایان دوره دوم ریاست جمهوری خود در حل مشکلات مردم از تورم و گرانی و بیکاری و تعطیل شدن برخی کارخانه ها اقدام کند زیرا اینگونه مواضع متاسفانه تلقی به فرافکنی می شود و نارضایتی ملت را بدنبال دارد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: حمله به نفکش ایرانی یک توطئه است. دولت باید در خنثی سازی این توطیه بر اساس عزت، حکمت، مصلحت از شجاع مردان نیروهای مسلح ایران اسلامی بهره گیرد و توطئه‌گران را ادب کند.

وی درباره اوضاع رئیس جمهوری آمریکا گفت: وی چاره ای جز عقب نشینی از کشورهایی که سیاست غلط و استکباری روسای جمهوری قبلی آمریکا، آمریکا را به ورشکستگی ۲۲ تریلیون دلاری و رسوایی بین المللی کشانده ندارد و بهتر است سایر نقاط اشغال شده توسط نیروهای آمریکایی را نیز ترک کند.

بادامچیان به دولت ترکیه تذکر داد که تجربه تلخ دخالت سوریه را تکرار نکند و در سرکوب تروریست ها به دولت قانونی سوریه یاری دهد.

دبیرکل موتلفه اسلامی با تبریک راهپیمایی عظیم و پرشکوه‌تر از سالهای قبل در اربعین حسینی برای راهپیمایان قبولی جهاد و طاعات و عبادات و خدمات و زیارت و دعاهای آنان را از خداوند خواستار شد.

وی گفت: این حرکت که اتفاقی پر برکت و برخاسته از وحدت آرمانی و ارزشی ملتهای بزرگ اسلامی به ویژه عراق و ایران است استمرار پیروزی خون بر شمشیر است که امام آن را در محرم در سال۱۳۴۲ و سپس در عاشورای ۱۳۵۷ مطرح کرد و امید که این محرم پیروزی‌آور مسلمانان جهان در یمن و فلسطین و کشمیر و همه کشورها باشد.

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<