بادامچیان: دولت روحانی آینده‌ای مبهم دارد/اگر روحانی نارضایتی منتقدینش را با شیوه‌های غلط افزایش دهد، شکست دولت وی قطعی است

2017-05-23 ۰ نظر

اسدالله بادامچیان – انتخابات ۲۹ اردیبهشت اثبات کننده مردمسالاری اسلامی بود که همه سلیقه‌ها و تفکرات و جناح‌ها و تشکلها با نهایت آزادی، رای خود را با استقلال کامل و اعتماد به محفوظ ماندن آراء به صندوق ریختند.

و این همه مرهون رهبری ولی امر مسلمین و تدبیر صحیح ایشان و قانون اساسی و تدابیر خبرگان در تدوین این قانون که توانسته حقوق مردم رادر انتخابات حفظ کند و حضور ملت است.

به همه تبریک می‌گویم و امیدوارم رای آورده‌ها بتوانند به مسئولیت‌های خود با رعایت ضوابط و مصالح عمل کنند.

***

در این دوره از انتخابات:

حزب موتلفه اسلامی خوش درخشید «نامزدی حزبی» را به ملت معرفی کرد که در پاکی و صداقت و ساده‌زیستی و رقابت ارام و منطقی و سالم برتر بود.

برنامه داشت و با صداقت به ملت گفت که جز با حضور و همیاری ملت نمی‌تواند معجزه‌ای بکند. ولی در سه برنامه اساسی و اصولی در طرح‌های جامع علمی و دراز مدت و برنامه‌های مقطعی و میان‌مدت و برنامه‌های ضربتی و کوتاه مدت، مشکلات را به توفیق الهی حل می‌کند. مهم آنکه در هیاهوی تخریب‌ها هیچ نکته منفی نسبت به ایشان مطرح نبود زیرا همانطور که خود گفت: آن را که حساب پاک است از محاسبه چه باک است.

این آغازی برای حزب پرافتخار موتلفه اسلامی است که خوب شروع کرده است و در آینده ثمرات بیشتر آن را ملت خواهد دید.

***

جبهه اصولگرایان نیز در نهایت به آیت الله سید ابراهیم رئیسی رسید، شخصیتی ارزشمند که در طول حیات خود، خدمات بسیار مهمی را به انقلاب به اسلام به ایران و به ملت ایران انجام داده است گرچه مطابق روال ارزشگرایان که برای شخصیت‌ها و چهره‌های خود، نه تنها تبلیغ شخصیت‌شناسی نمی‌کنند بلکه از روی تواضع، حتی جامعه را به شناخت آنان نمی‌رسانند از اینرو قدر و ارزش و خدمات جناب آقای رئیسی، مجهول است.

این شخصیت توانسته است یک رای ۱۶ میلیونی از آراء مردم را به خود اختصاص دهد و این یک قدرت بزرگ است که ۱۶ میلیون نفر مردم ارزشگرا با استفاده خود به ایشان رای داده‌اند.

شاید اگر برخی مسایل و تخریب‌ها و حتی اتهامات نبود. ایشان رای اول را می‌آورد. بهرحال از این جایگاه ۱۶ میلیون نفری و ارزشهای آقای رئیسی باید به نفع نظام و انقلاب استفاده شود.

***

رأی بیشتر را جناب آقای دکتر روحانی آورد و دوازدهمین رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران شد.

امیدوارم بتواند در مسئولیت جدید، خدمات خوبی را به کشور و نظام و مردم ارائه دهد.

زیرا دوران بسیار سختی را در پیش دارد به دلایل زیر؛

۱- باید توقعات و انتظارات اصلاح‌طلبان و اعتدالیون و عناصری که دارای تفکرات و خواسته‌هایی هستند که با خواسته نظام و ارزشها و آرمان‌های انقلاب اسلامی فاصله دارند، برآورده سازد. ولی نمی‌تواند، زیرا آن خواسته‌ها برآورده شدنی در این نظام نیست. و این جریان و جناح‌های آن هم تمامیت‌خواه هستند و بنظرم بزرگترین مشکل دولت دوم ایشان همین‌ها باشند.

۲- او در برابر خود نیروهای قدرتمند اعتقادی، اصولگرایان را دارد که از دولت اول بشدت ناراضی بودند و اگر ایشان نتواند آنها را به همراهی با خود بیاورد ولو ساکت بمانند توفیقی در دولت دوم بدست نخواهد آورد

و اگر نارضایتی آنها را با شیوه های غلط افزایش دهد. شکست دولت وی قطعی است.

بهرحال آقای روحانی رئیس جمهور کشور و ملتی ۸۰ میلیون نفره است و باید حقوق همه شهروندان را تأمین نماید و برای موفقیت صادقانه نیاز دارد که دست همه را برای همکاری در دستان خود بگذارد.

۳- مشکلات داخلی که خود ایشان و همه نامزدهای انتخاباتی و همه مردم به آن اذعان دارند و حل فصل آنها کار ساده‌ای نیست و اگر مدیریت‌ها و وزرای ایشان مانند دولت اول عمل کنند روزافزون می‌شود.

۴- امور منطقه و موقعیت ایران و سیاست‌های موافق و مخالف، نیز بار سنگینی بر دوش آقای روحانی است.

۵- مسئله امور بین‌المللی نیز چندان روشن نیست و به راحتی نمی‌توان از آن گذر کرد.

مقابله استکبار با ایران و تحریم‌ها و تهاجم‌های سیاسی و حقوقی و عمل نکردن آمریکا و اروپا به تعهدات در برجام یکی دیگر از مواردی است که گذر از آن برای دولت آقای روحانی بسیار سخت است.

سخن کوتاه آنکه دولت روحانی، آینده‌ای مبهم دارد مگر آنکه بکوشد آینده را شفاف و روشن بسازد.

ان شاءالله چنین باشد .

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<