بادامچیان: بودجه بزرگترین بنگاه اقتصادی دولت شفاف نیست/ مردم به این دولت و مجلس دهم نمره خوبی نمی‌دهند

2019-12-16 ۰ نظر

به گزارش روابط عمومی حزب مؤتلفه اسلامی اسدالله بادامچیان در پایان نشست دبیران حزب اظهار داشت: موتلفه اسلامی این شیوه‌های بودجه‌نویسی در این سال‌ها را صحیح نمی‌داند ولی دولت فعلی مسئولیت بودجه نویسی را به عهده دارد.

وی افزود: دولت مدعی است بودجه سال ۹۹ یک بودجه برنامه‌ای و براساس عملکرد نوشته شده است. هرچند دولت در بسیاری از دستگاه ها موفق به ارائه تصویر درستی از بودجه براساس رویکرد صحیح شده است، اما درمورد بودجه شرکت ملی نفت که بزرگترین بنگاه اقتصادی دولت است، چنین توفیقی دیده نمی‌شود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: بودجه شرکت ملی نفت ایران یک برابر و نیم بودجه عمومی دولت است؛ اما نه برنامه دولت در این شرکت شفاف بیان شده و نه بودجه آن براساس عملکرد بسته شده است.

بادامچیان تصریح کرد: بزرگترین بنگاه اقتصادی دولت نه سود سهام این شرکت دولتی را به درآمد عمومی واریز می‌کند و نه مالیات می‌دهد. ماده ۱۰ و ۱۱ قانون محاسبات می‌گوید سود سهام شرکت دولتی متعلق به خود شرکت نیست بلکه متعلق به درآمد عمومی است.

وی ادامه داد: هر بنگاهی چه دولتی و چه خصوصی باید مالیات بدهد؛ اما بودجه سال ۱۳۹۹ نشانگر آن است که بزرگترین بنگاه اقتصادی دولت نباید مالیات بدهد. این رویکرد ادعای دولت در اصلاح ساختار بودجه‌نویسی را مخدوش می کند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با تاکید بر اینکه بودجه سال آینده دچار کسری مزمن است، اظهار داشت: بخشی از تأمین این کسری باید از طریق مالیات و رسیدگی به حساب های شرکت های دولتی و اختصاص سود آنها به خزانه تأمین شود. متأسفانه دولت در این باره سخت دچار غفلت و عدم شفاف سازی است.

وی تأکید کرد: امروز در محافل علمی و دانشگاهی سخن از حکمرانی خوب در حوزه اقتصاد مطرح است. ولی دولت از مباحث عمیق و کاربردی دانشمندان علم اقتصاد در دانشگاه ها و صاحب نظران بخش مردمی بهره نمی برد.

بادامچیان افزود: مردم منتظر اقدامات عملی برای مهار تورم، نظارت برقیمت ها، خروج از رکود، رونق تولید و راه اندازی مراکز تولیدی با تکیه بر اقتصاد مقاومتی با عزم و اراده کار جهادی هستند. دولت می تواند در مدت باقیمانده خدمت خود نمادی از کارآمدی و کاربلدی را ارائه دهد تا مردم بتوانند با امید به آینده، معیشت خود را تأمین کنند. به شرط آنکه تغییر و تحول اساسی در نگرش و مدیریت ها و سیاست های خود داشته باشد.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در ادامه با اشاره به توطئه های آمریکا در خط مقاومت افزود: آمریکایی ها با دامن زدن به آشوب در کشورهای خط مدم مقاومت دنبال «بی دولت سازی» و هرج و مرج از طریق «بی ثبات سازی» و سپس روی کار آوردن دولت های مطیع و خودباخته در برابر غرب هستند. یک جریان نفوذی در داخل، همین سیاست را دنبال می کند. باید با درایت و هوشمندی این توطئه دشمن را خنثی کرد.

بادامچیان گفت: نقد مدیریت ها و مدیران دولت به نفع دولت است تا اشتباهات و غفلت های خود را جبران کند. این راه درست و تحلیل دقیق اوضاع ماست ولی هرگامی که در جهت بی‌ثباتی برداشته شود، انحرافی است.

وی تأکید کرد: جریان صهیونیستی ـ غربی در لبنان، بعث در عراق و اصلاح طلبان مورد حمایت آمریکا در ایران در مسیر بی ثباتی و بی دولت سازی حرکت می کنند و بر طبل استعفای دولت می کوبند. همین جریان، همزمان ساز مذاکره را هم می نوازند تا این پروژه را تکمیل کنند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی سفر رییس جمهور به ژاپن را مهم توصیف کرد و اظهار داشت: البته همزمانی این سفر با ورود ترامپ به توکیو از نگاه بعضی صاحب نظران قدری مشکوک است. آقای روحانی که ادعا می‌کند ما دیگر فریب دشمن را نمی خوریم، باید با نهایت هوشیاری متوجه طرح های فریبکارانه آمریکا و استعمارگران باشد.

وی با تقدیر از مواضع سردار سلامی فرمانده کل سپاه در واکنش به شرارت احتمالی آمریکا تأکید کرد: ما توانایی هایی داریم که تاکنون عملی شده و دشمنان را از ادامه شرارت باز داشته است و توانمندی های فراوانی داریم که می شود از آنها هم استفاده کرد. آمریکایی ها از جنگ می ترسند. باید به آنها عملاً نشان داد که شرارت بس است و آتش افروزی های آنها بی پاسخ نمی ماند.

بادامچیان در پاسخ به سوالی درباره انتخابات آینده گفت: انتخابات مجلس یازدهم با آرامش و اطمینان از حرکت نظام در مسیر جمهوریت اسلام محور برگزار خواهد شد.

وی افزود: مردم خواهان تغییر و تحول هستند. دولت و مجلس کنونی را در مواجهه با مشکلات خود سنجیده اند و راه حل مشکلات را تأکید روی ارزش ها و مواضع انقلابی و کارآمدی و کاربلدی و کار جهادی می دانند. مردم به این دولت و مجلس دهم نمره خوبی نمی دهند و لذا از اختیار و رأی خود برای تغییر بنیادین در مجلس و دولت آینده استفاده خواهند کرد. ان شاءالله مردم با بصیرت به پای صندوق های رأی خواهند آمد و رأی خود را به کسانی خواهند داد که از پشتوانه تجربه و کارآمدی و پاکی و دلسوزی برای ملت برخوردار باشند.

بادامچیان درباره آزادی پروفسور مسعود سلیمانی از چنگال سیا و اف بی آی اظهار داشت: دانشمند ایرانی را به آمریکا فرا می خوانند و او را دستگیر و شکنجه می کنند و می گویند به ایران بازنگرد و به او پیشنهاد می دهند که در آمریکا بهترین امکانات را در اختیار او خواهند گذاشت و پس از مشاهده امتناع و مقاومتش او را به بند جانیان و اشرار می برند و تهمت تروریست به او می زنند. آمریکایی ها همه موازین حقوق بشر را درباره او زیر پا گذاشتند.

وی با تجلیل از پروفسور سلیمانی افزود: مردم ما از دلاورمردانی که شرف و عزت ایرانی خود را نمی فروشند و در کنار مردم مظلوم ما مقاومت می کنند، قدرشناسی می نمایند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات انگلیس و بازگشت جانسون به قدرت گفت: انگلیس از فرو افتادن در چاه ویل «برگزیت» نجات پیدا نمی‌کند. پیروزی جانسون در انتخابات به معنای پایان بحران برگزیت نیست. بازی در این کشور تمام نشده است. تنها گزینه برگزاری همه پرسی مجدد درباره برگزیت را منتفی کرده است.

وی افزود: پاسخ به این سوال که برگزیت نرم باشد یا سخت، چالش جدید دولت و مجلس انگلیس است. انتخاب هر یک از این دو گزینه، بحران های جدیدی را می آفریند که جانسون باید مدت ها با آن دست و پنجه نرم کند.

بادامچیان در پایان با گرامیداشت یاد شهید دکتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه تأکید کرد: شهید آیت الله مفتح یکی از بزرگ ترین متفکران جامعه اسلامی ما بود که عمر پربرکت خود را در امر مبارزه با استبداد و پیروزی انقلاب اسلامی صرف کرد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی خاطرنشان کرد: وحدت حوزه و دانشگاه مدیون دیدگاه های بلند فکری اوست. حزب مؤتلفه اسلامی یاد و خاطره این اندیشمند بزرگوار و عالم شهید را که در مؤتلفه خدمات ارزشمندی به یادگار گذاشت، گرامی می دارد.

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<