بادامچیان با بی فایده دانتستن تغییرات جزئی در کابینه: کلان اقتصاد دولت باید تغییر کند

2018-07-29 ۰ نظر
هیأت دولت چهارشنبه هفته گذشته (۳ مرداد ۱۳۹۷) به عبدالناصر همتی به عنوان رئیس کل جدید بانک مرکزی رأی اعتماد داد.

اسدالله بادامچیان عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، در همین زمینه تأکید کرد: تغییرات جزئی فایده‌ای ندارد بلکه باید سیاست‌های غلط دولت در امور اقتصادی تغییر کند.

وی تأکید کرد: دولت اگر می‌خواهد مسئله اقتصاد را حل کند، راه علاج این نیست که مدیران باندی را بالا و پایین کنیم به عبارتی نباید دو مرتبه فردی از را از باند خودشان بردارند و از گروه کارگزاران، اصلاح‌طلب و … منصوب کنند بلکه باید در حقیقت بخش مردمی تیم اقتصادی دولت فعال شود.

اشاره بادامچیان به تحلیل برخی از کارشناسان سیاسی است که می‌گویند عبدالناصر همتی عضو حزب کارگزاران سازندگی بوده و با انتصاب وی در دولت، نفوذ حزب کارگزاران در خزانه دولت بیشتر شده است.

*کلان اقتصاد دولت باید تغییر کند

وی با بیا اینکه کلان اقتصاد دولت باید تغییر کند، گفت:‌در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که آقای جهانگیری ریاست آن را بر عهده دارد یک نفر از بخش مردمی حضور ندارد، دولت که نمی‌تواند کارهای اقتصادی را دنبال کند چرا که مشکلات اقتصادی اگر مردمی شود قابل حل خواهد بود بنابر این دولت باید به بخش مردمی توجه ویژه داشته باشد.

وی حضور نیروهای مردمی عظیم و پاک را سه ویژگی مدیران اقتصادی دولت عنوان و تصریح کرد: دولت باید افراد پاکی را در مسئولیت بگمارد که از قبل آنها کسی سوءاستفاده نکنند چه کسی از قِبل رجایی و لاجوردی می‌توانست چیزی را ببرد؟

بادامچیان با اشاره به اینکه مدیران پاک در مملکت کم نیستند، گفت: مدیرانی که ۴۰ سال در مملکت با پاکی و سلامت نفس رفتار کردند هنوز وجود دارند و می‌توان از آنها استفاده کرد.

وی ادامه داد: نباید فردی را منصوب کنیم که عده‌ای بتوانند از کنار آنها سوءاستفاده کنند بنابراین اعتمادی نیز به افرادی که فرزندانشان در فلان کشور خارجی درس می‌خوانند نیز وجود ندارد چرا که این افراد نمی‌توانند مملکت را اداره کنند.

*دولت باید در مقوله مسکن تدبیر عاجلانه بیاندیشد

وی از تلاطم اخیر اقتصاد در بخش‌های ارز، سکه و مسکن نیز انتقاد و بیان کرد: آیا این وضع مسکن است؟ قیمت‌ها بدون دلیل بالا رفته است. آیا آن کسی که اکنون اجاره‌نشین است با این وضعیت می‌تواند پولی را جهت اجاره و رهن پرداخت کند. دولت باید در مقوله مسکن تدبیر عاجلانه‌ای بیاندیشد.

بنابراین گزارش، تلاطم قیمت مسکن در روزهای نخست سال جاری در برخی از نقاط تهران افزایش چند برابری داشته و به تبع آن نرخ اجاره بها نیز دچار نوسانات شده است.

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<