بادامچیان: آنچه مردم جهان در بغداد مشاهده کردند، یک رفراندوم حقیقی برای خروج آمریکا از عراق بود

2020-01-27 ۰ نظر

به گزارش روابط عمومی حزب مؤتلفه اسلامی اسدالله بادامچیان در پایان نشست دبیران حزب اظهار داشت: حمله آمریکا به عراق و افغانستان و سوریه میلیاردها دلار هزینه به مردم و دولت آمریکا به ویژه مالیات دهندگان آمریکایی تحمیل کرد بدون آنکه آورده ای برای آنها داشته باشد.

وی تأکید کرد: آنچه که مردم جهان، جمعه گذشته در بغداد مشاهده کردند، یک رفراندوم حقیقی برای خروج آمریکا از عراق بود. مجلس عراق این خروج را طی مصوبه ای اعلام کرد و ملت عراق نشان داد که یکپارچه از این مصوبه حمایت می کنند.

بادامچیان با اشاره به شهادت شهید سلیمانی و شهید المهندس گفت: آنچه دنیا در رفراندوم عظیم ملت عراق مشاهده کرد، کشف این حقیقت بود که شهید سلیمانی و شهید المهندس همچنان فرماندهی عملیات سخت و نرم علیه آمریکا را به عهده دارند.

وی افزود: با راهپیمایی بزرگ مردم عراق که قطعاً یک یوم الله است، دولتمردان عراق وظیفه‌مند می شوند که ارتش تروریستی و اشغالگر آمریکا را از خاک این کشور بیرون کنند. آمریکا نیز باید بی قید و شرط از عراق خارج شود و اگر تسلیم خواست به حق ملت عراق نشود، هر اقدام جوانان غیور عراقی با اشغالگران آمریکایی، مشروع خواهد بود. امروز ملت عراق عزم آن دارد که ارتش اشغالگر آمریکا را از کشورش اخراج کند. ترامپ چاره‌ای ندارد که صدای ملت عراق را بشنود و به استقلال و حاکمیت ملی در عراق احترام بگذارد وگرنه منتظر پاسخ سخت ملت عراق باشد.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در ادامه با اشاره به تهدید سه کشور اروپایی مبنی بر فعال کردن مکانیزم ماشه تأکید کرد: دولت‌هایی که به برجام عمل نکرده اند حالا استناد به برجامی می کنند که خودشان قبل از همه، تعهدات خویش را زیر پا گذاشته اند.

وی با تشکر از مسئولین کشور گفت: مسئولان یکصدا و یکپارچه به اروپا و آمریکایی ها پاسخ دادند که اگر مکانیزم ماشه فعال شود، از NPT خارج می شویم. این دولت ها باید بدانند هزینه های این رفتار را تحمل کنند. آنها باید بدانند که ملت ایران را با تهدید نمی توان از حقوق مسلم خود واداشت.

بادامچیان در پاسخ به سوالی درباره انتخابات مجلس و آرایش سیاسی کشور اظهار داشت: مردم می دانند که افزایش میزان مشارکت و حضور در پای صندوق های رأی، فارغ از اینکه به چه کسی می خواهند رأی دهند، نوعی تضمین امنیت و ابراز اقتدار ملی است.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در ادامه با اشاره به مسئله رد صلاحیت ها و عدم احراز صلاحیت ها گفت: اکنون برای هر کرسی نمایندگی مجلس، ۱۷ نامزد ثبت نام کرده اند. اصلاح طلبان در تهران بیش از ۱۳۰ نامزد تأیید صلاحیت شده دارند که افراد گمنامی هم نیستند. بین آنها فرماندار، استاندار، معاون وزیر، وزیر و مقامات بلندپایه در دولت های گذشته وجود دارد. لذا جوسازی آنهایی که می گویند ما نامزد نداریم، خلاف واقع است. اصلاح طلبان می دانند که عملکرد منفی اصلاح طلبان راست گرا و چپ گرا مردم را ناراضی کرده است و مردم تمایلی برای رأی دادن به آنها ندارند. امیدوارم دنبال بهانه نگردند که مظلوم نمایی کنند.

وی درمورد برخی مواضع رییس جمهور گفت: دولت امانت دار رأی مردم است. دولت در رعایت امانت مردم باید حداکثر بی طرفی را داشته باشد و این طور نباشد که گویی دولت دارد از جناحی طرفداری می کند. بویژه روزنامه ارگان دولت بهتر است رعایت بی طرفی را در انتخابات داشته باشد.

بادامچیان با اشاره به بودجه سال ۹۹ گفت: همه ساله دیوان محاسبات در آذر یا دی ماه، تفریغ بودجه را به مجلس تسلیم می کرد تا نمایندگان با چشم بازتری بودجه را رسیدگی کنند؛ اما متأسفانه تاکنون تفریغ بودجه به مجلس ارائه نشده است. باید دید دولت با بودجه سال گذشته چه کرده است و چه افقی برای رسیدگی به بودجه سال آینده وجود دارد.

وی همچنین در پاسخ به سؤالی درمورد رسیدگی به مردم مناطق سیل زده اظهار داشت: از همه نیروها اعم از دستگاه های دولتی و سپاه و ارتش و نیروهای مردمی در خدمت رسانی به سیل زدگان، تشکر و قدردانی می شود؛ اما باید توجه داشت سیل در سال گذشته و امسال بیانگر پایان خشکسالی و آغاز دهه ترسالی است. این واقعه بزرگی است که هم می‌تواند تهدید باشد، هم فرصت. تهدید که ما باید با پیش‌بینی های لازم از خسارات سیل جلوگیری و پیشگیری کنیم. به خصوص سیلاب های بهاری که در آغاز سال جدید یک آماده باش صددرصد را می طلبد. «فرصت» هم هست که ان شاءالله زیرساخت‌های تولید غذایی کشور را برای ۲۰۰ میلیون نفر تأمین تضمینی کنیم. این امر نیاز به یک کار جهادی و فکر جهادی و عزم جهادی دارد.

بادامچیان در پایان گفت: از سپاه می خواهم همراه با تجربیات بدست آمده در خدمت رسانی به سیل‌زدگان در طول امسال، از هم اکنون ستادی تشکیل دهند که اگر در بهار آینده سیلاب‌ها تشدید شد، قبلاً پیشگیری به عمل آید.

وی با یادآوری خدمات و جهاد مرحوم محمدنبی حبیبی دبیرکل سابق مؤتلفه اسلامی، در ایام سالگرد درگذشتش برای آن فقید سعید علو درجات مسئلت نمود.

 

 

 

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<