امام جمعه بجنورد در خطبه های نماز جمعه: درود بر شهدای انقلاب و موتلفه اسلامی که با ترور «حسنعلی منصور» باعث شدند بر نظام طاغوت ترک ایجاد شود

2017-06-20 ۰ نظر

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی استان خراسان شمالی به نقل از فارس، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی در خطبه های این هفته نماز جمعه بجنورد با اشاره به مبارزه و مقابله حضرت علی (ع)با فساد در حکومت خود گفت: فاسد اقتصادی و اجتماعی در دنیا و آخرت خار و خفیف می شود و بزرگترین خیانت ، خیانت به جامعه است و بدترین زشتی عدم صداقت با رهبری است.
آیت الله یعقوبی با اشاره به الگو قرار دادن حکومت علوی و عدم سازش با مفسدان اقتصادی گفت: درسی از حکومت علوی که در مبارزه با فساد اقتصادی و اداری فرمودند من کوتاه نخواهم آمد و با کسی مسامحه نخواهم کرد و در زمان امام عصر (عج) نیز مدیران گناهکار و فاسد از کار برکنار می شوند.
امام جمعه بجنورد با اشاره به مقابله مدیران با عاملان فساد گفت: در حکومت نبوی ، علوی و مهدوی مبارزه با فساد و مفسد در راس کار است و حکومت ما باید از این سه حکومت درس بگیرد و امید است مسئولان با مفسدان اقتصادی و اداری و کسانی که حقوق مردم را می‌چاپند و به بیت المال خیانت می کنند برخورد کنند.
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی در خطبه دوم آیین سیاسی عبادی نماز جمعه این هفته بجنورد با اشاره به رعایت اصل تقوا در گفتار گفت: تقوای زبان از اصلی ترین تقواها است، زیرا گناهانش بسیار است لذا مهمترین بُعد تقوا ، تقوای زبان است.
آیت الله یعقوبی ضمن تسلیت ایام شهادت امام علی (ع) گفت: روز بسیار سنگین و غمگینی بر امت اسلام و پیروان اهل بیت (ع) است.
امام جمعه بجنورد با توصیف شخصیت امیرالمومنین (ع) گفت: کسی که مجسمه عدالت و صداقت استقامت ، انسانیت ، شجاعت ، رافت و انسانی بزرگ و ابر مردی کم نظیر بود ، علی (ع) بعد از پیامبر نمونه ندارد.
آیت الله یعقوبی با اشاره به ابعاد شخصیتی و رفتاری امام علی (ع) در برخورد های فردی و اجتماعی گفت : علی از دو چیز شکل گرفته است که عبادت وعدالت است و عبادت یعنی خودسازی و عدالت یعنی جامعه سازی لذا مدیر باید خودساخته باشد تا جامعه را بسازد.
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با توضیح عدم سازش پذیری ستمکاران و خیانتکاران با ابعاد شخصیتی امام علی (ع) گفت: در منطق ستمکاران و خیانتکاران هم عبادت جرم است و هم عدالت و علی (ع) مثلث شوم را که موصوف به ناکثین و قاسطین و مارقین بودند را نام برد و این ها هم از عدالت علی (ع) ناراحت بودند و تحمل عدالت مولا را نداشتندو ایشان را به هادت رساندند.
امام جمعه بجنورد گفت: امروز مصبیت بزرگی است که عدالت و شجاعت و صلابت از دست امت خارج شد.
آیت الله یعقوبی با اشاره به شجاعت و از خودگذشتی مدافعان حرم گفت: امروز مدافعان حرم در کشورهای دیگر رفته اند تا دشمن قدم نحسش را در کشور نگذارد و امروز مدافعان حرم لبیک گوی حضرت علی (ع) هستند و این انقلاب کاری کرده است که مدافع حریم اسلام و حرم اهل بیت شوند.
نماینده ولی فقیه در ادامه خطبه های این هفته نماز جمعه بجنورد گفت: حکومت امیر المومنین هم انقلابی بود و هم از انقلابیون حمایت می کرد.
امام جمعه بجنورد در خطاب به مسئولین استان در توجه به جوانان انقلابی گفت: مسولین امر بچه های انقلابی و جوانان متدین و بسیجی و جهادی را کنار نزنند زیرا اینان پشتوانه نظام هستند.
آیت الله یعقوبی با اشاره به اطاعت پذیری و اقدام اباذر در زمان حکومت امام علی (ع) گفت: اباذر یک نمونه واقعی آتش به اختیار است، علی نمی تواند فریاد بزند، اما اباذر باید بخروشد و اگر علی ها نتوانستند بخروشند، اباذرها باید جلو بیافتند و منویات و بیانات رهبری را به گوش عالم برسانند.
امام جمعه بجنورد در تعریف شخصیت اباذر گفت: اباذر یک فرد مومن انقلابی است که مبارزه با فساد و سست عنصرها و خود فروخته‌ها را در دستور کار خود داشت و حتی اباذر تبعید شد و دستور آمد که کسی حق بدرقه ندارد اما امیرالمومنین با حسنین با اباذر خداحافظی کردند و درواقع خط شکن جبهه فساد و انقلابی ، اباذر بود.
آیت الله یعقوبی با اشاره به بیانات اخیر رهبری مبنی بر این که سه چیز جزء جدایی ناپذیر در تشکیل هویت کشور است، گفت: در هفته گذشته رهبری فرمودند که سه مورد، اسلامی بودن ، ایرانی بودن و انقلابی بودن از هم جدایی ناپذیر است و این هویت ماست و هر کاری که با این هویت ناسازگار باشد محکوم است و هر تصمیم که مخالف این سه باشد آن تصمیم و برنامه و دستور لغو و باطل است.
وی با اشاره به لغو سند ۲۰۳۰ و احاطه جامع و کامل مقام معظم رهبری به این موضوع گفت: معلوم شد خبرهایی که به مقام‌معظم‌رهبری رسیده است، درست و به معنای تمام کلمه ایشان یک کارشناس سیاسی ، دینی ، قتصادی و اجتماعی است.
امام جمعه بجنورد با اشاره به شهدای انقلاب اسلامی در دوران انقلاب گفت: درود بر شهدای انقلاب و موتلفه و افرادی که حسنعلی منصور را ترور کردند که باعث شد بر نظام شاهنشاهی ترک ایجاد شود و درود بر شهیدان بخارایی ، امانی، صفار هرندی و نیک نژاد.
نماینده ولی فقیه شخصیت شهید دکتر مصطفی چمران را همچون انسانی مجاهد و الگویی برای قشر روشنفکر جامعه دانسته و افزود: شهید چمران آن عالم و مجاهد و مخلص ، الگوی اساتید دانشگاه و دانشجویان است و سردار شهید چمران به عنوان یک استاد دانشگاه ، درسش را عملیاتی کرد و در جبهه نبرد همراه با رزمندگان پا به پا قدم برداشت.
امام جمعه بجنورد در پایان خطبه های نمازجمعه بجنورد ضمن دعوت از مردم ولایتمدار استان برای حضور در راهپیمایی روز قدس گفت: حضور ما در روز قدس مشت محکمی بر عناصر اجنبی است و این را هم بگوییم که از عملیات و ترقه بازی ها نمی ترسیم و سربازان گمنام امام زمان راه را بسته اند و عملیات کور زدن فایده ای ندارد و ملت ما ملت امام زمان و شب قدر است. درود بر ملتی که از هیچ خطری نمی ترسد و در روز قدس مشت محکمی بر یاوه گویان ویاوه سرایان می زند

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<