اسلامی: تنوع دیدگاه‌های سیاسی در موتلفه اسلامی یک امتیاز برای این حزب است

2018-02-18 ۰ نظر

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی به نقل از مهر، محمد مهدی اسلامی با اشاره به مطلب منتشر شده در خصوص دو شقه شدن حزب موتلفه اسلامی بر اثر شکاف نسلی، گفت: اصلی ترین مشوق جوانگرایی در حزب، مرحوم حبیب الله عسگراولادی به عنوان یکی از پیشکسوت ترین افراد حزب بود و در عرصه عمل نیز حمایت های بی دریغی از جوانان حزب انجام داد تا بخش عمده ای از بدنه حزب را جوان ساخت و جوانان نیز همواره قدرشناس پیشکسوتان حزب هستند که سرمایه بی بدیل و اعتبار حزب هستند.

وی تصریح کرد: ادبیات استفاده شده در تحلیل های ارائه شده هیچ نسبتی با نگاه جوانان حزب ندارد.

مدیر مسئول هفته نامه «شما» وجود تنوع آشکار دیدگاه های سیاسی در حزب موتلفه اسلامی را یک امتیاز برای این حزب دانست که امری جدید نیست و افزود: اگر آن طور که برخی سایت های خبری بیان کرده اند، قرار بود اختلاف نظر موجب دو شقه شدن این حزب شود، این اتفاق باید یک دهه قبل به چشم می آمد که نظرات متفاوت اعضای حزب درباره رئیس دولت وقت در رسانه ها مشهود بود اما در نهایت حزب به یک تکلیف شرعی مشترک دست یافت.

اسلامی با اشاره به تشویق های مرحوم عسگراولادی برای تکثر اندیشه و تضارب آنها برای بالندگی حزب گفت: پس از یکی از جلسات شورای مرکزی موتلفه که دو دیدگاه متفاوت وجود داشت و هریک حامیان جدی به خود اختصاص داده بود تا جایی که ادامه بحث به جلسه بعد موکول شد؛ مرحوم عسگراولادی خطاب به بنده به عنوان یکی از جوان ترین اعضای شورای مرکزی با تأکید گفتند از نظرات خود بدون دلیل کوتاه نیایید و نگران طولانی شدن اختلاف نظرات نباشید، این موجب رشد حزب خواهد بود.

وی شکاف نسلی را تصوری غلط دانست و با اشاره به توزیع سنی اعضای شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی از متولدین دهه شصت تا متولدین دهه هفتاد تصریح کرد: اگر گاهی اختلاف نظری در حزب مشاهده می شود، بر اثر تفاوت فهم از تکلیف شرعی است و اغلب در هر دو سوی یک بحث، افرادی از سنین مختلف مشاهده می شوند. راه حل مواجهه با این اختلاف نظرها را نیز امام خمینی به شورای مرکزی اول موتلفه اسلامی در سال ۱۳۴۲ آموخته بودند و آن پرهیز از ساکت کردن اقلیت توسط اکثریت و توسل به اقناع برای رسیدن به یک تکلیف شرعی مشترک است. این الگو بیش از پنج دهه است که به عنوان مدل تحزب اسلامی فرا روی ما قرار دارد.

مدیر موسسه مطبوعاتی «شما» در خصوص عدم انتشار روزنامه الکترونیکی حزب موتلفه اسلامی گفت: امیدوارم با رفع مشکلات فنی که پیش آمده است، در اولین فرصت شاهد انتشار مجدد آن باشیم.

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<