اسدالله بادامچیان: دیپلماسی انقلابی، آمریکا و همدستانش را به تجدید نظر در سیاست تحریم و لبخند وادار می‌کند

2019-06-17 ۰ نظر

اسدالله بادامچیان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار نخست وزیر ژاپن گفت: دیپلماسی انقلابی متضمن عزت و غرور ملی است.

به گزارش روابط عمومی حزب مؤتلفه اسلامی، اسدالله بادامچیان در پایان نشست دبیران حزب اظهار داشت: خصومت ورزی آمریکا بویژه شخص ترامپ، هیچ جایی برای «مذاکره» و «میانجی‌گری» و «واسطه گری» نگذاشته است. سخنان صریح مقام معظم رهبری در دیدار نخست وزیر ژاپن یک فصل جدیدی را در دیپلماسی خارجی رقم زده است که آمریکا و همدستانش را به تجدید نظر در سیاست تحریم و لبخند وادار می کند.

وی گفت: راهبرد حکیمانه رهبری آن است که با مقاومت استراتژیک فشارهای آمریکا را برای ترامپ هزینه مند کند. ترامپ اگر نخست وزیر ژاپن را واسطه پیام خود قرار می دهد بر اثر شکست سیاست تهدید او علیه ایران است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: ملت و دولت ما در نقطه بازدارندگی هستند. هیچ فشاری از سوی دشمنان نمی‌تواند ما را به تسلیم وادارد. ایران اکنون «متحد»، «قدرتمند» و البته یکصدا در برابر دشمن ایستاده است و اکنون زمان عقب نشینی آمریکا فرارسیده است.

بادامچیان ادامه داد: ترامپ با تصوری خام منتظر تلفن از تهران بود و چون خیال خام او تحقق نیافت به ناچار وزیر خارجه آلمان و نخست وزیر ژاپن را راهی تهران کرد اما این سیاست غلط ترامپ هم نتیجه معکوس برای او داشت.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی تأکید کرد: راهی که ملت در برابر آمریکا پیش گرفته یعنی راه اتحاد و قدرتمند عمل کردن، محاسبات دشمن را بر هم زده است. این راه متضمن اقتدار و امنیت ملی است. دیپلمات های ما در سراسر جهان با آینده نگری و بصیرت این دیپلماسی انقلابی را براساس عزت، حکمت، مصلحت پیگیری خواهند کرد.

وی با اشاره به شرارت آمریکا و شرکای منطقه ای آن در بحران زدایی در منطقه گفت: ایران نقش ثبات و امنیت را در منطقه ایفا می کند. غرب و به ویژه آمریکا برای فروش سلاح به بعضی حاکمان منطقه می خواهند غرب آسیا را بحرانی نشان دهند تا سلاح بفروشند.

بادامچیان به دفاع مردم یمن از خود اشاره کرد و افزود: یمنی ها در ادامه مقاومت علیه تجاوزات آل سعود و آمریکا، راهکارهای تازه ای را برای دفاع از خود پیدا کرده اند. هدف گیری زیرساخت های امارات و عربستان در پاسخ به محاصره مردم یمن صورت می گیرد. گروه ائتلاف جز خسارت و هزینه و تلفات، برای کشورهای خود دستاوردی در نبرد با مردم گرسنه و محروم یمن برای آنها نداشته است.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به سفر روحانی به دوشنبه و شرکت در اجلاس شانگهای گفت: نتایج سیاسی این سفر را مثبت ارزیابی می کنیم. گسترش روابط با پیمان هایی که مرزبندی با منافع غرب دارند باید در دستور کار دولت باشد. بخشی از نگاه مثبت ما با شرق و ایجاد روابط راهبردی از همین معبر می گذرد.

وی گفت: ما با برخی از همین اعضای شانگهای توافقات اقتصادی داریم از جمله «ارز مشترک»؛ امیدواریم دولت برای دورزدن تحریم ها به «ارز مشترک»، «بانک مشترک» و «بازار مشترک» که اکنون در مرزها در جریان است، نگاه فعال‌تری داشته باشد و مشکلات پیش‌روی فعالان اقتصادی و تجار را بردارد.

بادامچیان همچنین درمورد توجه دولت به امر رونق تولید اظهار داشت: مسیر رونق تولید از بهبود و تسهیل در محیط کسب و کار می گذرد. اگر این امر اتفاق بیفتد تولید برای تنفس خود نیاز به صادرات دارد. لذا باید همه وسایل برای تولیدکننده برای امر صادرات مهیا شود. متأسفانه دست هایی در داخل نمی گذارد کالای ایرانی به راحتی صادر شود و در امر آن اخلال می کند. سیاست های ارزی دولت هم گاهی به این مهم آسیب می زند. دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: نشست سران قوا در شورای همکاری ها و هماهنگی اقتصادی باید رونق کسب و کار و تسهیل امر صادرات را در دستور کار قرار دهد و از سوی یک فرماندهی واحد، مشکلات پیش روی صادرکنندگان از جمله «ارز»، «کمرگ»، «بیمه»، «بانک» و بالاخره واقعیت های «بازار» همه را با هم ببیند.

وی  در پایان با گرامیداشت یاد شهدای ۲۶ خرداد ۱۳۴۴ گفت: شهادت سربازان دلیر اسلام بخارایی، امانی، نیک نژاد، صفارهرندی یک نقطه عطف در تاریخ مبارزات ملت ایران به حساب می آید. آنها شهدای جاودانه انقلاب اسلامی هستند که برای اعتلای کلمه اسلام و پیشبرد نهضت امام خمینی (ره) شهید شدند و نقش پیشران انقلاب را ایفا کردند.

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<