اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی: مذاکره برای نتیجه یابی است نه مذاکره برای مذاکره

2019-07-28 ۰ نظر

به گزارش روابط عمومی حزب مؤتلفه اسلامی، اسدالله بادامچیان در پایان نشست دبیران حزب با اشاره به سفر ظریف به آمریکا و سفر عراقچی به فرانسه گفت: تا چه زمانی این مذاکرات باید تداوم یابد؟ مذاکره برای نتیجه‌یابی است. نتیجه این مذاکرات چیست؟ تحریم ها؟

وی افزود: گفتگوی ظریف با سناتور آمریکایی به دور از احتیاط های لازم بود. ما نباید دوباره به چاه ویل گفتگوهای بی حاصل بیفتیم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه فرانسوی ها با پیشنهادهای وسوسه انگیز، سیاسی بازی می‌کنند، گفت: اروپا باید به ۱۱ تعهد خود عمل کند و این امر نیازی به گفتگوی مکرر ندارد. هرچه گفتگو بوده طی ۴ سال مذاکره بی وقفه با ۱+۵ صورت گرفته است. مذاکرات برای مذاکرات جز فرصت سوزی و وقت تلف کردن فایده‌ای ندارد.

بادامچیان تأکید کرد: ایران طبق مواد برجام، در مقابل عدم اقدام آمریکا و طرف های مقابل به تعهدات خودشان می تواند بدون وقفه به ظرفیت تولید قبل از برجام برسد و منافع خودش را تأمین کند.

وی با اشاره به شرارت انگلیس در توقیف کشتی ایرانی گفت: فرستادن واسطه برای حل ماجرای نفتکش در برابر نفتکش بی فایده است. انگلیس باید عواقب اقدام زشت دریایی خود را جبران کند. نفتکش در اختیار ایران، به طور قانونی عمل کرده است و نفتکش انگلیسی مرتکب تخلفات دریایی شده است. انگلستان باید به قوانین دریایی و احترام به حقوق ایران در دریای عمان و خلیج فارس عمل کند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به سخنان رییس جمهور مبنی بر اینکه «دولت فرصت مذاکره را از دست نداده و نخواهد داد و برای مذاکره عادلانه آماده ایم»، اظهار داشت: آقای رییس جمهور توجه کند که فصل مذاکره تمام شده است. چیزی به نام جنگ هم وجود ندارد. اکنون فصل مقاومت است. دولت باید همراه ملت باشد و بررسی کند که چگونه می توان بهتر مقاومت کرد.

بادامچیان با انتقاد شدید از فاسد شدن ۹۰۰ تن سیب و پرتقال در دماوند بر اثر بی تدبیری مسئولان و معدوم کردن این حجم از میوه مورد نیاز مردم، گفت: ما بارها گفته ایم مشکلات اقتصادی کشور به بی تدبیری بازمی‌گردد و تحریم‌ها فقط درصدی نقش دارند. موجب تأسف است در سال رونق تولید چنین اتفاقی رخ می‌دهد و مسببین آن مجازات نمی شوند! اگر همین مقدار میوه در آغاز سال به بازارها تزریق می شد، قطعاً در کاهش قیمت ها و کنترل تورم در بازار میوه تأثیر داشت.

وی درمورد روی کار آمدن جانسون به عنوان نخست وزیر جدید انگلیس گفت: جانسون در حزب خودش با ضعیف ترین آراء انتخاب شده است. در حالی که بحران همه جانبه، انگلستان را فرا گرفته است. ضمن اینکه حزب کارگر هم با او مخالف است. مردم هم نسبت به او نظر مساعد ندارند. بعید می دانم او مشکل روابط با اتحادیه اروپا و نحوه خروج از از این اتحادیه را که اکنون به صورت یک معمای لاینحل درآمده مرتفع کند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از این گفتگو با اشاره به سفر هیأتی از حماس به تهران و دیدارشان با مقام معظم رهبری و مسئولان نظام اظهار داشت: این سفر برای تحکیم روابط ایران با خط مقاومت صورت گرفته است و توافقات صورت گرفته را فقط در عرصه عمل و نبرد با صهیونیسم باید ارزیابی کنیم.

بادامچیان افزود: معامله قرن یک پروژه مرده است. تمام گروه های فلسطینی حتی جنبش فتح به آن «نه» گفته اند. این معامله فقط روی کاغذ باقی مانده است و احتمالاً به زودی به سرنوشت طرح های از این دست دچار خواهد شد.

وی با اشاره به اظهارات اخیر روحانی درباره تورم نرخ مسکن گفت: سخنان رئیس‌جمهور مبنی بر تورم ۳۰درصدی نرخ مسکن یک شوخی است. هیچ یک از مراکزی که رصد تورم را بعهده دارند، این اظهارات را تأیید نمی‌کنند. ضمن اینکه مردم آشکار می‌یابند که این اظهارات، اساساً صحت ندارد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: اکنون مستأجران فقط به رحم و مروت و گذشت و انصاف صاحبخانه‌ها می توانند امیدوار باشند وگرنه اعداد و ارقامی که بنگاه های معاملات مسکن پشت شیشه مغازه ها نصب کرده‌اند به هیچ وجه ادعای مطرح شده را تائید نمی‌کند.

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<