اسدالله بادامچیان: برجام رویدادی تاریخ گذشته است/ بدون اتکا به غرب می توان رونق تازه‌ای به تولید داد

2019-04-07 ۰ نظر

اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی گفت: برجام رویدادی تاریخ گذشته است و دولت هرچه زودتر باید از رویاهایی که در مورد توافق برجام داشته فاصله بگیرد.

به گزارش روابط عمومی حزب مؤتلفه اسلامی، اسدالله بادامچیان در پایان نشست دبیران حزب گفت: سیل اخیر یک فرصت عظیم برای ملت جهت رونق تولیدات کشاورزی است.

وی افزود: سیل اخیر در ۵۰ سال گذشته بی سابقه بوده است. طبیعی است خسارات عظیمی هم در پی داشته باشد. بسیاری از هموطنان عزیز ما در ۴ استان، آسیب های جدی دیده اند که امیدوارم از سوی دولت به سرعت جبران شود و زندگی طبیعی در شهرهای سیل زده به حالت اولیه برگردد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به فداکاری نیروهای مسلح، بویژه سپاه پاسداران گفت: ظرفیت و استعداد تدارکاتی و لجستیک نیروهای ارتش و سپاه و دیگر دستگاه های اداری کشور در اختیار مردم سیل زده قرار گرفت. اتحاد و همبستگی و روح تعاون ملی باعث شد تلفات جانی و مالی سیل به حداقل کاهش یابد. امیدواریم هرچه زودتر خسارات جبران شود.

بادامچیان با اشاره به کاستی اعتبارات دولت در بودجه ۹۸ در مورد خسارات حوادث طبیعی و اعتبارات پیش بینی شده گفت: بیش از هزار میلیارد تومان به زیرساخت‌های جاده ای و ارتباطی کشور آسیب وارد شده است. دولت می تواند برای جبران خسارات وارده متمم بودجه به مجلس ارائه دهد و با برآورد دقیق خسارات بودجه آن را تأمین کند.

وی با اشاره به آغاز ترسالی و پایان خشکسالی سال‌های اخیر گفت: آب زیادی پشت سدها ذخیره شده است. ان شاءالله تالاب های کشور لبریز از آب شود و سدهای کشور سال پررونقی را از نظر کشاورزی نوید دهند.

دبیرکل حزب موتلفه سلامی تاکید کرد: ما در آستانه یک جهش بزرگ برای تأمین نیازهای کالاهای اساسی در امر کشاورزی هستیم و این می تواند رنج و اندوه باقی مانده از خسارات سیل را التیام بخشد.

بادامچیان با اشاره به کری خوانی های وزیر خارجه آمریکا گفت: طوفان کالیفرنیا در آمریکا سه هزار کشته داشت و هنوز کاخ سفید نتوانسته است خسارات آن را جبران کند. مردم با همبستگی ملی، خسارات سیل را به حداقل کاهش دادند.

وی افزود: سران آمریکا آنچنان در افکار زشت خود گرفتارند که مانع کمک های مالی کشورها و هموطنان مقیم خارج شده اند و خباثت خود را در این مورد پنهان نمی کند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: سیل اخیر یک آزمون عظیم برای خدمت جهادی بود و بسیاری از مدیران از این آزمون، سرافراز بیرون آمدند که به سهم خویش از آنها تقدیر داریم.

بادامچیان با اشاره به شعار امسال که از سوی رهبر انقلاب اعلام شده است گفت: «رونق تولید» نیاز به نقشه راه دارد. قطعاً بدون اتکا به غرب می توان رونق تازه‌ای به تولید در داخل داد به شرط اینکه به مردم خود اعتماد کنیم و جوانان را وارد معرکه مدیریت های جهادی برای فتح قله های تولید و رونق اقتصادی نماییم.

وی تأکید کرد: برای رونق تولید باید فضای کسب و کار در کشور بهبود یابد و نقدینگی به سوی تولید مفید سوق داده شود و دستگاه های دولتی در خدمت مردم و بهبود فضای کسب و کار قرار گیرد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با گرامیداشت روز پاسدار و جانباز و نیز تبریک زادروز حضرت امام حسین(ع)، امام سجاد و حضرت عباس(ع) در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روز ملی فناوری هسته ای گفت: برجام رویدادی تاریخ گذشته است و دولت هرچه زودتر باید از رویاهایی که در مورد توافق برجام داشته فاصله بگیرد و با تحولی جدید و رویگردی نو راهی نوین را طراحی کند.

وی گفت: هیئت نظارت بر برجام تکلیف مردم را با برجام مشخص کنند. نمی شود یک طرف معاهده برجام به تمام تعهدات خود عمل کند و طرف دیگر نه تنها به تعهدات عمل نکند، بلکه بر زیاده خواهی های خود هم بیفزاید.

بادامچیان گفت: کاخ سفید در برابر ایران اسلامی کارش به گستاخی رسیده است. دولت پاسخ روشنی به گستاخی های آمریکایی‌ها بدهد، بگونه ای که پشیمان کننده دشمن باشد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی همچنین به تحولات اروپا پرداخت و گفت: اوضاع در انگلیس قرمز است. آنها در چاه ویل تصمیم­گیری های برگزیت افتاده اند و به سادگی از آن بیرون نخواهند آمد.

وی افزود: سرگیجه ای که انگلیسی ها در مجلس و دولت در موضوع برگزیت گرفته اند، آنها را رها نخواهد ساخت. آنها برای نجات از بحران اقتصادی باید از استعمارگری دست بردارند و واقعیت دنیای معاصر و بیداری ملت ها را بپذیرند.

وی درمورد تحولات لیبی گفت: ملت لیبی خود باید بپاخیزند و جلوی دخالت های امثال سعودی و همدستان را بگیرد و نگذارند دشمنان ملت لیبی توسط عوامل وابسته در لیبی حمام خون راه بیندازند.

بادامچیان در پایان با اشاره به رحلت سیدمحمود محتشمی پور گفت: مرحوم محتشمی پور از پیشکسوتان مبارزه با رژیم ستمشاهی بود. او از اعضای برجسته حزب مؤتلفه اسلامی و از یاران قدیمی امام خمینی (ره) نیز بود. او از اعضای ثابت تعطیلی های اعتراض آمیز بازار تهران در اعتراض به رژیم ستمشاهی بود و طعم تلخ شکنجه های ساواک و بازداشت و زندان را چشیده بود و تا آخرین روزهای عمر پربرکت خود پای انقلاب و دفاع شجاعانه از ولایت و رهبری و تبری از عناصر فریب خورده  ایستاد. خداوند او را بیامرزد و با اولیای خود محشور کند.

وی همچنین با اظهار تأسف از درگذشت مرحوم حاج سید مجتبی قائم مقامی، از خداوند متعال برای او علو درجات و برای خانواده اش صبر و اجر مسئلت کرد. مرحوم قائم مقامی نیز از پیشکسوتان مبارزه در عمر طولانی خود و از یاران صدیق موتلفه اسلامی و فدائیان اسلام و مجاهدی با استقامت و فعال بود.

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<