اسدالله بادامچیان: انتظار عمومی جامعه مقابله‌به‌مثل دربرابر دزدی دریایی انگلیس است/ نشست وزاری امور خارجه برجام وقت تلف کردن است

2019-07-14 ۰ نظر

به گزارش روابط عمومی حزب مؤتلفه اسلامی، اسدالله بادامچیان در پایان نشست دبیران حزب با تجلیل از زنان انقلابی در برپایی تجمعات گسترده عفاف و حجاب در سالروز حمله وحشیانه عمال رضاخان مزدور انگلستان به مسجد گوهرشاد گفت: جنبش عظیم دختران انقلاب در سراسر کشور، انعکاس مطالبه بیش از نیمی از ملت ما که بانوان هستند می باشد که جامعه ای سرشار از عفاف و حجاب را خواستارند.

وی گفت: رضاخان در پی جایگزینی فرهنگ بی‌حجابی غرب استعمارگر به جای فرهنگ حجاب اسلام و ایران در بین زنان ایران بود و هنوز استکبار و غرب در پی اجرای همان توطئه است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه بدحجابی و بی حجابی ولو اندک باشد اما بخشی از جنگ نرم دشمن تحت عنوان «جنگ نمادی» است که در وزارت خارجه آمریکا در دو جبهه فرهنگ و اقتصاد طراحی و عملیاتی می شود، اظهار کرد: قطعا همان طور که سیاست رضاخان خائن شکست خورد، سیاست های اخیر غرب استعماری نیز محکوم به شکست است.

بادامچیان با اشاره به قانون حجاب و عفاف و حضور دولت در اجرای قانون گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی باید غیر از امور نظری نسبت به اجرای این قانون طراحی لازم را داشته باشد، به گونه‌ای که تمام دستگاه‌های دولتی برای گسترش عفاف و حجاب و سبک زندگی سالم، امن و شاد زن و مرد ایرانی فعال شوند.

وی از وزیر کشور به عنوان رییس کارگروه عفاف و حجاب خواست تا گزارشی در این مورد و پیشرفت کارها به مردم ارائه دهد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری به هنگام بازدید از نمایشگاه آثار هنری و اسناد تاریخی مرتبط با واقعه مسجد گوهرشاد گفت: حادثه گوهرشاد با همه عظمتی که در قیام زنان و دختران و مردان این مملکت در عصر خفقان رضاخانی دارد، مورد غفلت قرار گرفته است. این نقطه عطف در تاریخ مبارزات و مقاومت زنان این سرزمین است. باید صدها فیلم و هزاران رمان درمورد آن نوشته شود تا حق آن ادا گردد.

بادامچیان در ادامه به مبارزات رهایی بخش شیخ زکزاکی و همسر قهرمانش اشاره کرد و افزود: هزاران کیلومتر آن سوی سرزمین ما در آفریقا، شیخ زکزاکی و همسر فداکارش پرچم استقلال و رهایی را به دوش می کشند و چون کوه در برابر شرارت وهابی ها و توطئه های رژیم صهیونیستی و آمریکا ایستاده اند. امروز شرایط آنها به جایی رسیده است که در آستانه تقدیم جان خویش برای اسلام و انقلاب هستند. ما خواستار آزادی و معالجه پزشکی آنها هستیم.

وی با اشاره به تحولات منطقه گفت: حوادث مهمی در منطقه رخ داده است. امارات در صدد خروج آبرومندانه از جنگ یمن است. اگر حاکمان امارات متوجه شده اند که جنگ و خونریزی و قتل عام یک ملت عرب مسلمان چه زیان بزرگی برای آنها به بار آورده است، باید سریع تر تصمیم بگیرند و جبران کنند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی درمورد شرارت انگلیس در دزدی دریایی گفت: ملت ما معتقد است انگلیسی ها باید هزینه این دزدی دریایی را پرداخت کنند. یک انتظار عمومی در کشور از سوی مردم وجود دارد که حتما باید مقابله به مثلی صورت گیرد.

وی درباره اجلاس وزرای خارجه برجام گفت: ما این نشست ها را بی فایده می دانیم و تا زمانی که اروپا به تعهدات یازده گانه خود در برجام عمل نکند، هر نوع نشستی وقت تلف کردن و فرصت سوزی است.

بادامچیان تصریح کرد: ما همچنان باید گام‌های استوار محدود کردن تعهدات تا به صفر رساندن تعهدات برجامی را بلند برداریم. ما به تدریج به شرایط قبل برجام می رسیم. آنچه در این وادی کارساز است، مقاومت و هوشمندی در برداشتن گام های صحیح است.

وی درمورد هلاکت تروریست ها در اقلیم کردستان توسط سپاه گفت: ما تشکر می کنیم از جان برکفان سپاه برای گلوله باران مقر تروریست ها در اقلیم کردستان عراق. دولت اقلیم کردستان عراق باید در این باره پاسخگو باشد تا تحرکات تروریستی در خاک عراق علیه ایران تکرار نشود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با شااره به رکود تولید مسکن در دولت کنونی و نیز افزایش قیمت مسکن و اجاره‌بها اظهار داشت: سیاست غلط دولت در حوزه مسکن باعث شده است تولید مسکن در کشور به پائین‌ترین میزان خود در ۱۰ سال گذشته برسد.

بادامچیان افزود: پژوهش های انجام شده نشان می دهد بهای مسکن در تهران طی فصل بهار امسال حدود ۱۰۸ % رشد داشته است و اکنون با کاهش ۴۵درصدی معاملات مسکن مواجه هستیم. قدرت خرید مردم بسیار پایین است. اجاره مسکن مربوط به خانواده های کم درآمد و زوج های جوان است که متأسفانه دولت فعلی بدترین شرایط را برای آنها پدید آورده است.

وی تاکید کرد: امروز هیچ تعادلی بین عرضه و تقاضای مسکن وجود ندارد. انباشت تقاضا از سال های قبل مرتب به تقاضای فعلی اضافه می شود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان تأکید کرد: اگر دولت نمی تواند در این زمینه کاری بکند، از دانش و مدیریت صاحب نظرانی که دلسوز و متخصص و دارای تجربه هستند استفاده کند.

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<