ابتکار در کنفرانس بین المللی احزاب آسیایی: احزاب سیاسی باید امر به معروف و نهی از منکر را سرلوحه خود قرار دهند

2018-02-04 ۰ نظر

معاون رئیس جمهور در امور زنان گفت: احزاب سیاسی برای نشان دادن مشکلات باید دست به کار شود و امر به معروف و نهی از منکر را سرلوحه خود قرار دهند تا به صلح پایدار برسیم.

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی،  معصومه ابتکار معاون رییس جمهور در امور زنان عصر امروز (جمعه) در بیست و نهمین نشست کمیته دائمی کنفرانس بین المللی احزاب آسیایی اظهار داشت: احزاب سیاسی باید بتوانند نگاه های مختلف سیاسی را در نظر بگیرند.

وی افزود: سیاستمداران باید به افراد و نگاه‌های مختلف توجه کنند و کمک حال دولت‌ها باشد و همچنین بتوانند در بین گروهی مختلف باشند و از مشکلاتی که در بخش های مختلف به وجود می آید، جلوگیری کنند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران یکی از نمونه های موفق در این زمینه بوده است، گفت: ما در آستانه سالگرد انقلاب ایران هستیم که یکی از اتفاقات خاص بوده است و احزاب سیاسی از این اتفاق که توسط بنیان گذار انقلاب صورت گرفت می توانند استفاده کنند.

ابتکار با تاکید بر اینکه احزاب باید در برنامه های خود به دموکراسی و مردم سالاری دینی توجه کنند، تصریح کرد: در برخی کشورها گروهک هایی به نام مذهب و دین، خشونت و ترور را گسترش و باعث از بین رفتن زنان و مردان بی گناه می شوند و این باعث محدودیت های زیادی شده است و داعش یکی از این نمونه ها است و با گفتن الله اکبر افراد مختلف بیگناه را می کشد.

وی اضافه کرد: احزاب سیاسی برای نشان دادن این مشکلات باید دست به کار شود و امر به معروف و نهی از منکر را سرلوحه خود قرار دهد تا به صلح پایدار برسیم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان به مسئله فلسطین اشاره و خاطرنشان کرد: ما بی عدالتی های متعددی در جوامع همچون فلسطین می بینیم که مشکلات زیادی برای آنان به وجود آورده و جوانان تحت فشار رژیمی قرار گرفتند که نمی توانند به توانایی خود برسند و حرف های خود را بزنند.

به گفته ابتکار، در ایران نوجوانان و جوانان بعد از انقلاب توانسته اند تصمیم گیر باشند بنابراین در این زمینه بهتر است باز گفت و گوی هایی بین نسل های مختلف صورت گیرد.

وی پیشنهاد کرد: در این زمینه بهتر است ما از حضور زنان در احزاب استفاده کنیم تا بتوانیم به اهداف خود در برنامه های مورد نظر برسند.

معاون رییس جمهور در امور زنان گفت: زنان در ۸ سال جنگ تحمیلی علیه ایران توانستند با گردهمایی‌هایی که صورت دادند، کمک های بزرگی کنند.

به اعتقاد ابتکار قرار گرفتن زنان در کنار مردان در احزاب، احزاب سیاسی را قدرتمند‌تر می سازد.

وی گفت: در کشور ایران ما توانستیم با ایجاد سازمانهای مردم نهاد به دولتمردان کمک کنیم. این می‌تواند نمونه‌ای برای کشورهای دیگر باشد و از طریق مذاکره با آنها، عدالت مردم محور را گسترش دهیم و این را به یک توسعه بین المللی برسانیم.

معاون رییس جمهور در امور زنان تاکید کرد: باید ما به همدیگر کمک کنیم تا مدیریت اجرایی خوبی برای اجرای عدالت داشته باشیم و به این طریق افراطی‌گری را از بین ببرند.

 

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<