آیت الله حسینی بوشهری: عده‌ای به بهانه‌های مختلف می‌خواهند امر به معروف و نهی از منکر را سرکوب کنند

2017-01-24 ۰ نظر

آیت‌الله حسینی بوشهری در دیدار رئیس شورای امر به معروف حزب مؤتلفه اسلامی گفت: عده ای همواره به بهانه‌های مختلف از جمله موضوع «عفاف و حجاب» امر به معروف و نهی از منکر را سرکوب می کنند.

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، آیت الله حسینی بوشهری در این دیدار گفت: در عین حال که باید به همه معروف ها و منکرها پرداخت، از اولویت ها نباید غافل شد.

وی با تحسین فعالیت ها و طرح های اجرا شده توسط شورای امر به معروف و نهی از منکر حزب مؤتلفه اسلامی اظهار داشت: همه معروف ها و منکرها اهمیت دارند و نمی توان مقایسه ای برخورد کرد و به بهانه پرداختن به یک منکر، از منکر دیگری غافل شد. گاهی برای کمرنگ کردن یک منکر مهم، منکر دیگری را بزرگ می کنند.

عضو جامعه مدرسین افزود: عده ای همواره به بهانه موضوع «عفاف و حجاب»، امر به معروف و نهی از منکر را سرکوب می کنند در حالی که دامنه معروف ها و منکرها بسیار وسیع است ولی «عفاف و حجاب» در شرایط کنونی از اولویت و اهمیت برخوردار است.

آیت الله حسینی بوشهری با تأکید بر سرمایه گذاری بر معروف ها و منکرهای مهم اظهار داشت: برای امر به معروف و نهی از منکر باید از ابزارهای تبلیغاتی و رسانه ها استفاده کرد و گروه های مختلف باید در این زمینه هم افزایی داشته باشند تا کارشان در جامعه ظهور و بروز پیدا کند.

وی همچنین با اشاره به ساز و کار اجرایی این فریضه تأکید کرد: امر به معروف و نهی از منکر نباید شکل اداری و تشریفاتی به خود بگیرد بلکه جنبه مردمی آن باید تقویت شود.

عضو جامعه مدرسین در پایان گفت: رییس جمهور که برخاسته از حوزه می باشد باید پرچمدار امر به معروف و نهی از منکر در کشور باشد.

در این دیدار رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر حزب مؤتلفه اسلامی، گزارشی از فعالیت های این شورا ارائه کرد.

وی با بیان اینکه امر و نهی مسئولین، رویکرد اصلی مجموعه موتلفه اسلامی است، گفت: علیرغم اجرای قانون حمایت از آمران و ناهیان در کشور، نگاه دستگاه های اجرایی به این فریضه الهی، نگاه اداری و تشریفاتی است و عزم جدی برای اجرای این واجب دینی در نهادهای دولتی وجود ندارد.

بومیان با تأکید بر لزوم حضور جدی تر حوزه در تبیین مصادیق معروف و منکر در جامعه افزود: باتوجه به اهمیت جایگاه علما و امرا در جامعه اسلامی، اصلاح در رفتار و الگوسازی سبک زندگی اسلامی در این دو قشر نقش بسزایی در اصلاح جامعه دارد.

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<