آیت الله اراکی درکنفرانس بین المللی احزاب آسیایی: هیچگاه جنگ بین ادیان نبوده است

2018-02-02 ۰ نظر

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب با بیان اینکه هیچگاه جنگ بین ادیان نبوده است گفت: جنگ بین ستمگران زیاده خواهی است که برای منافع شخصی خود گاهی از ابزار دین استفاده می کنند و جاهلان از پیروان دین را ابزاری برای بدست آوردن منافع شخصی خود قرار می دهند.

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، آیت الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب پیش از ظهر امروز در کنفرانس بین المللی احزاب آسیایی با بیان اینکه صلح بدون عدالت ممکن نیست گفت: بدون عدل نمی شود صلح برقرار کرد و عدل مطلوب همه کشور ها است و همه در هدف عدالت مشترک اند.

وی افزود: عدالت به وسیله امام علی (ع) در یک جمله خلاصه شده و آن این است:«آنچه برای خود دوست داری برای دیگری هم دوست بدار و آنچه برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسند.»

اراکی با بیان اینکه از این نشست می‌خواهیم که این فرهنگ عدالت را در بین ملت ها ترویج کنند تصریح کرد: زمینه ایجاد صلح جهانی این است که اگر برای خود ترقی، رشد اقتصادی، رفاه و امنیت می خواهیم مانع رشد رشد اقتصادی و رفاه و امنیت دیگران نباشیم.

وی با اشاره به اینکه رشد اقتصادی که بتواند بر مبنای عدالت حرکت کند به رشد اقتصادی دیگران کمک می کند تصریح کرد: اگر کشورهای آسیایی رشد خود را با رشد دیگران یکسان بدانند  و این فرهنگ در تمام قاره های جهان ترویج یابد و اگر احزاب فعال سیاسی دنیا را فرا بخوانیم که روی این مقوله کار کنند می توانیم امنیت را در دنیا برقرار کنیم چون امنیت صلح و آرامش نتایج عدالت است و عدالت ایده همه ادیان مذاهب است.

وی با بیان اینکه هیچگاه جنگ بین ادیان نبوده است گفت: جنگ بین ستمگران زیاده خواهی است که برای منافع شخصی خود گاهی از ابزار دین استفاده می کنند و جاهلان از پیروان دین را ابزاری برای بدست آوردن منافع شخصی خود قرار می دهند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب ضمن بیان اینکه در سوریه و عراق بین شیعه و تسنن جنگی نبود و قرن ها برادرانه کنار هم زندگی می کردند گفت: از روزی که پای سیاستمداران امریکایی به سوریه و عراق باز شد جنگ احزاب سیاسی به نام مذهب انجام شد؛ در جنوب آسیا هم جنگ بین ستمگران است و جنگی بین مذاهب وجود ندارد.

اراکی با بیان اینکه اگر در فلسطین عدالت اجرا شود مشکل فلسطین حل شده است گفت: آیا عدلی بهتر از این برای فلسطین مورد توجه است که با برگزاری رفراندوم سرنوشت سیاسی همه مردم فلسطین توسط خودشان انتخاب شود و صلح و امنیت به وجود بیاید؟

وی ضمن تاکید بر اینکه در سوریه هم باید کار را به دست مردم سوریه بسپارند گفت: در بحرین هم سخن جمهوری اسلامی این است که مردم نظامی را که می خواهند انتخاب کنند.

وی افزود: در یمن هم باید دست از سر مردم یمن بردارند و برای چه عربستان سعودی در این کشور حمله نی کند و نیروهای امارات متحده و عربستان در سرزمین یمن چه می کنند. به جای تخریب یمن و ریختن بمب بر سر مردم یمن آنجا را آباد کنید و اجازه دهید مردم یمن برای خود تصمیم گیرد.

 

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

<