حزب موتلفه اسلامی درگذشت حجت‌الاسلام «شیخ حمید توران» بنیانگذار گروه زینبیه ترکیه را تسلیت گفت

۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۰ نظر

معاونت بین‌الملل حزب موتلفه اسلامی با صدور پیامی درگذشت حجت‌الاسلام حاج ­شیخ حمید­ توران بنیانگذار گروه زینبیه ترکیه را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

و الذین ءامنوا و هاجروا و جاهدوا فی سبیل الله و الذین ءاووا و نصروا اولئک هم المومنون حقاً لهم مغفره ورزق کریم

سوره انفال آیه ۷۴

در ایام شهادت جان­سوز حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا سلام الله علیها، خبر رحلت روحانی وارسته و پارسای پرهیزگار مرحوم حضرت حجت­ الاسلام و المسلمین آقای حاج ­شیخ حمید­ توران «رضوان الله تعالی علیه» موجب تأثر و تألم گردید.
این روحانی وارسته  و مجاهد از بنیان­گذاران گروه زینبیه ترکیه، از نخستین تشکل­ها و سازمان­های شیعیان ترکیه بودند و همواره در زمره علاقه­ مندان به انقلاب ­اسلامی ایران محسوب می­ شدند تا آن­جایی که در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی ایران به دلیل حمایت و پشتیبانی از انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران، از سوی دولت­ لائیک وقت این کشور به چندین سال زندان محکوم شد.

حزب مؤتلفه ­اسلامی درگذشت این عنصر خدوم را به عموم شیعیان و به ویژه سازمان­ها و تشکل­های سیاسی و مجامع دینی ترکیه تسلیت عرض نموده و صبر جمیل و اجر جزیل برای بازماندگان ایشان از خداوند متعال خواستار است.

خداوند روح آن مجاهد والا مقام را با ارواح طیبه اهل بیت عصمت و طهارت علیهم­ السلام و شهدا محشور گرداند و ایشان را مشمول رحمت واسعه­ الهی کند.

معاونت بین ­الملل

حزب مؤتلفه ­اسلامی

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

اطلاعات شما امن خواهد بود!آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد. همچنین دیگر داده ها با سوم شخص به اشتراک گذاشته نمی شود.