دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی: فساد و اختلاس در اثر ضعف دولت پدید آمده است/ گفتگوهای بی‌حاص درباره برجام را ادامه ندهید

۱۳۹۸-۰۶-۱۰ ۰ نظر

به گزارش روابط عمومی حزب مؤتلفه اسلامی، اسدالله بادامچیان با اشاره به سخنان رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه فساد و رانت با بگیر و ببند و دادگاه از بین نمی‌رود، گفت: عبارت ایشان در شأن قوه قضائیه و دادگاه ها و در شأن ریاست قوه مجریه نیست. اقدامات قضایی که بگیر و ببند نیست، اجرای قانون رسمی و احیای حقوق است. اقدامات قضایی بازدارنده و پیشگیری کننده در برابر ارتکاب جرائم و فساد و اختلاس است.

وی افزود: سبک شمردن قضا و قوه قضائیه و دادگاه های قضایی، کمک به فساد، جرم و اختلاس است. البته اگر دولت کلیه امور اجرایی کشور را در اختیار دارد، سیاست های صحیح، برنامه های دقیق، مدیریت توانمند و پاکدامن و متعهد را به کار بگیرد تا زمینه ارتکاب جرایم کاهش یابد و در نتیجه اقدام قضایی به حد بسیار نازلی برسد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: سیاست های دولت، تورم و گرانی و بیکاری را زمینه‌ساز جرائم کرده است و قوه قضائیه نتوانسته آن کار اساسی را در براندازی جرایم انجام دهد.

بادامچیان اظهار داشت: بهتر است آقای رئیس‌جمهور در جلسه سران سه قوه، مشکلات دستگاه قضایی را از ریاست محترم قوه قضائیه بشنود و با همکاری ایشان در صدد براندازی فساد و اختلاس و مشکلات و پیامدهای تخلف ها برآید.

وی تأکید کرد: فساد، اختلاس و بی انضباطی ها در اثر ضعف دولت در نظارت و مدیریت بر دستگاه های دولتی و حمایت از مفسدانی است که در پناه باندبازی ها می کوشند از مجازات ها مصون بمانند. دولت با اقتدار جلوی فساد و تخلفات را بگیرد تا قوه قضائیه کسانی که حاضر به پاکی و سلامت نیستند را به مجازات جدی برساند و این خواست مردم و ملت است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: دولت از اقدامات دستگاه قضایی در پاکسازی دستگاه های خود و در جامعه باید استقبال کند و میدان را برای نظارت دستگاه های بازرسی و ناظر باز کند تا ان شاءالله مشکلات اختلاس و فساد مالی و رشوه ریشه کن شود.

بادامچیان درباره گفتگوها با اروپا اظهار داشت: تاکنون این مذاکرات و دلخوشی ها به سخنان سران اروپا نتیجه روشن و مؤثری نداشته است، لذا گام های اول و دوم برداشته شد و گام سوم را باید جدی تر و قاطع تر برداشت.

وی افزود: مسئله برجام خیلی شفاف مشخص می‌کند که امریکا و اروپا باید به تعهدات خود عمل کنند و هرجا کوتاهی کردند در آینده باید جبران نموده و به ایران خسارات وارده را بپردازند. دیگر جایی برای مذاکره و ادامه گفتگوهای بی‌حاصل نمانده است. اگر آمریکایی ها از پیمان خارج شده اند، راهکار صحیح، عمل آنها به تعهداتشان است و اگر اروپایی‌ها به تعهداتشان عمل کنند، مسئله دیگر نیازی به این وقت کشی ندارد.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در ادامه افزود: دوسال دیگر از عمر این دولت مانده است. نارضایتی از دولت فعلی را همه می دانند و مشکلات هم مورد تأیید رئیس‌جمهور است. ما امیدواریم رئیس‌جمهور پیرو رهنمودهای رهبری معظم در این دوسال اقدامات اساسی را در جلب رضایت مردم و رهبری سامان دهد.

بادامچیان درباره تعلیق مجلس در انگلستان تأکید کرد: بحران انگلستان با اجرای برگزیت تمام نمی شود. دولت انگلستان باید به راه صحیح و خواسته واقعی مردم کشورش برگردد. با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا عملاً این اتحادیه به شکست نهایی می‌رسد و تعلیق مجلس نیز نشانه شکست دموکراسی غربی و بن بست و بحران در انگلستان است.

وی تحولات منطقه را در جهت رشد بیداری اسلامی و اقتدار و عزت مقاومت اسلامی، تحولاتی مهم دانست و اظهار داشت: سخنان سیدحسن نصرالله نشانه ایمان به پیروزی و فروپاشی رژیم درحال استیصال صهیونیستی است. ان شاءالله در ایام محرم، شور حسینی، دشمنان اسلام را به عقب نشینی های بیشتر وادار خواهد کرد.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی تأکید کرد: در یمن نیز قدرت مقاومت، معجزه خود را نشان می دهد. ملت قهرمان یمن در سایه سار ایمان و استقامت ائتلاف ننگین عربی ـ امریکایی را در هم شکسته است. و ریاض اگر در صدد رهایی از این مهلکه ای است که به دستور امریکا برای ملت خود درست کرده است، باید هرچه سریع تر حملات را قطع کند و به خواست ملت یمن احترام بگذارد و از همه مسلمانان به خاطر اقدامات جنایتکارانه اش عذرخواهی کند.

بادامچیان به رهبری سوریه و ملت و رزمندگان قهرمان آن دیار تبریک گفت که بی اعتنا به تهدیدهای آمریکا و حامیان تروریست ها، منطقه جنوب ادلب را آزاد کرده است و ان شاءالله هرچه زودتر پیروزی نهایی را بدست خواهد آورد.

وی در پایان با تسلیت فرارسیدن ایام سوگواری ماه محرم از همه وعاظ و گویندگان خواست که گام دوم را برای ملت تشریح کرده و فلسفه قیام حسینی و پیروزی خون بر شمشیر را تحلیل کنند و در هفته امر به معروف و نهی از منکر در سایه سار امام حسین(ع)، این فریضه الهی را بهتر و بیشتر شناسانده و همه با هم جامعه ای پاک و بری از هر نوع منکر و بدی و زشتی بسازیم.

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

اطلاعات شما امن خواهد بود!آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد. همچنین دیگر داده ها با سوم شخص به اشتراک گذاشته نمی شود.