حمید رضا ترقی: رییس جمهور باید واقع‌بینانه‌تر به سوالات پاسخ می‌داد

۱۳۹۷-۰۶-۰۶ ۰ نظر

عضو شورای مرکزی موتلفه گفت: رییس جمهور برای پاسخ دادن به سوالات نمایندگان باید قدری واقع‌بینانه‌تر عمل می‌کرد.

حمیدرضا ترقی در خصوص ارزیابی خود از سوالات نمایندگان از رییس جمهور ، اظهار کرد: فضای مجلس خوشبختانه اخلاقی بود و کرامت دو طرف در بیان سوال و پاسخ رعایت شد، همچنین سوالات منطقی و بدون آمارهای غیر واقعی مطرح شد.

وی ادامه داد: پاسخ‌های رئیس جمهور قدری کلی بود و نتوانست نمایندگان را در ۴ مورد، قانع کند و فقط یک سوال مورد قبول واقع شد و این امر نشان می‌دهد که رییس جمهور برای پاسخ دادن به سوالات نمایندگان قدری واقع‌بینانه‌تر باید عمل می‌کرد، قصورهایی که مربوط به دولت می‌شد باید می‌پذیرفت و این عدم اقناع نمایندگان، عدم اقناع جامعه و مردم را در بر خواهد داشت.

دبیر حزب موتلفه اسلامی در خراسان رضوی افزود: به نظر می‌آید برای شفاف شدن شرایط و روشن شدن مردم طرح سوال و پاسخ آن، مردم را در رابطه با عمکلرد دولت به یک دیدگاه جامع‌تری می‌رساند.

ترقی بیان کرد: سوالات از کیفیتی بالایی برخوردار بود، همچنین پیرامون مسائل کشور و جامعه مطرح شد. ولی پاسخ‌ها آدرس‌های غلطی داشت و اینکه ما کل مسائل کشور را به پنجم دی ماه مرتبط بدانیم و یا بعضی موارد را به گردن خارجی‌ها بیندازیم درست نقطه مقابل سخنی است که مقام معظم رهبری فرمودند که مشکلات ناشی از مسائل بیرونی و تحریم‌ها نیست بلکه به مسائل داخلی باز می‌گردد. باید روحانی سوء مدیریت را می‌پذیرفت نه اینکه بگوید جمعی تجمع کردند و این پیام به آمریکا رسید، در نتیجه فشار بیشتر شد.

وی تاکید کرد: خوشبختانه جلسه امروز مجلس سیاسی نشد و کاملا کارشناسی بود. همچنین اصلا ورودی به جناح‌بندی‌های سیاسی نشد و سوالات مطرح شده از سوی نمایندگان از سوی همه جناح‌ها بود و در این خصوص نمی‌توان اتهامی را به مجلس وارد کرد.

عضو شورای مرکزی موتلفه تصریح کرد: قطعا اگر رییس جمهور قصور و کوتاهی‌های دولت و کارگزاران آن را بیان می‌کردند به اقناع نمایندگان کمک می‌کرد، اما زمانی که دولت خودش به تنهایی حاضر نیست اشتباهات خود را بپذیرد و این خودشیفتگی به وجود آمده طبیعتا موجب اقناع نمی‌شود.

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

اطلاعات شما امن خواهد بود!آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد. همچنین دیگر داده ها با سوم شخص به اشتراک گذاشته نمی شود.