ترقی: «دانشجوی ایرانی» احساس خود را به امواج سیاسی زودگذر نمی‌سپارد

۱۳۹۵-۰۹-۱۶ ۰ نظر

حمیدرضا ترقی بمناسبت روز دانشجو نوشت: امروز عمدتا دانشجویان با چشم باز به مسائل کشور می‌نگرند و از بصیرت خوبی برخوردارند و تحت تاثیر هرگوینده ای قرار نمی‌گیرند و احساس خود را به امواج سیاسی زودگذر نمی‌سپارند.

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، حمیدرضا ترقی طی یادداشتی بمناسبت ۱۶آذرماه روز دانشجو، دانشجوی امروز را امید آینده امام و امت دانست.

متن یادداشت عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی به شرح زیر است:

«جنبش دانشجویی در ایران اسلامی در حرکت ضدآمریکایی و استکباری خود در ۶۳ سال پیش خون داد تا هویت خود را در خفقان پدید آمده توسط نظام سلطه در ایران نشان دهد و اثبات کند که دانشجوی ایرانی سلطه پذیر نیست و پای استقلال و هویت فرهنگی و دینی خود ایستاده است.

این جنبش با پیروزی انقلاب اسلامی علاوه بر هویت ضداستکباری و ضدآمریکایی، هویت اسلامی نیز پیدا کرد و انقلاب دوم را در تسخیر لانه جاسوسی آمریکا رقم زد و سپس در دفاع از سرزمین کشور در برابر تهاجم و جنگ تحمیلی، هویزه‌ها و خرمشهرها را با خون خود رنگین ساخت تا یک وجب از خاک ایران بدست دشمن نیافتد.

دشمنان با درک این هویت آینده ساز، تلاش کردند با انواع لطایف و حیله‌ها بین حرکت دانشجویی و انقلاب، امام(ره) و اسلام شکاف و فاصله ایجاد کرده و این قشر را از ساختن آینده کشور و حرکت در مسیر پیشرفت و تعالی مادی و معنوی بازدارند.

اما رویش های مستمر در این قشر هر روز افتخارات ملی جدیدی را بر اوراق تاریخ انقلاب افزود؛ زیرا این هویت و سبقه انقلابی و اسلامی در او خودباوری و اعتماد به نفس ایجاد کرده بود تا توانست دروازه‌های علم و دانش و تکنولوژی را فتح و رشد علمی کشور را به بهترین جایگاه میان کشورهای جهان و منطقه ارتقاء دهد.

اگرچه جنبش دانشجویی بعد از دوم خرداد ۷۶ قربانی جریان سیاسی پیروز شد و پس از دو سال در اثر ابزار شدن برای جریان سکولار و لیبرال، از سیاست سرخورده و دلسرد شد ولی دم مسیحایی و مستمر امام خامنه‌ای(مدظله العالی) این حرکت را از روندی احساسی به مسیری عقلانی، مستقل و آینده نگرانه سوق داد.

اینک دانشجوی ایرانی با حفظ هویت اسلامی و ضداستکباری، روحیه انقلابیگری را در خود تقویت و شجاعت، آرمان‌گرایی، عدالت‌خواهی و مطالبه‌گری را برای ساختن آینده کشور در خود نهادینه می‌سازد.

امروز دانشجوی ایرانی نه بر نظام بلکه با نظام اسلامی و پشتیبان و تحقق بخش اهداف متعالی آنست.

بی شک تربیت دانشجوی تراز انقلاب اسلامی متضمن تحول در متون درسی دانشگاه و اساتید متعهد به اسلام و انقلاب است که هنوز بطور کامل تحقق نیافته است.

امروز دانشجویان عمدتا با چشم باز به مسائل کشور می‌نگرند و از بصیرت خوبی برخوردارند و تحت تاثیر هرگوینده ای قرار نمی‌گیرند و احساس خود را به امواج سیاسی زودگذر نمی‌سپارند.

دانشجوی امروز ایران با اعتماد به نفس قوی خود را برای جامعه‌سازی و دولت سازی اسلام آماده و مهیا می‌سازد و اجازه نمی‌دهد جریان‌های سیاسی غیرقانونی و بیرون دانشگاه او را ملعبه دست سیاسی خود قرار داده و از وجود او سو استفاده کنند.

دانشجوی امروز علاوه بر علم روز به تفقه در دین پرداخته و توانسته مدارج عالی دین شناسی و اسلام شناسی را نیز طی کند.

دانشجوی امروز امید آینده امام و امت است»

PrintFriendly and PDF

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

اطلاعات شما امن خواهد بود!آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد. همچنین دیگر داده ها با سوم شخص به اشتراک گذاشته نمی شود.