تبریک و بیانیه حزب موتلفه اسلامی استان خراسان شمالی به مناسبت دهه کرامت

۱۳۹۷-۰۴-۲۳ ۰ نظر

 تبریک و بیانیه حزب موتلفه اسلامی استان خراسان شمالی به مناسبت دهه کرامت

دهه کرامت و میلاد با سعادت  حضرت فاطمه معصومه (س) وحضرت ثامن الحجج(ع)  فرصتی مهم جهت اندیشیدن در اخلاق و رفتار خود و جامعه است.

 اندکی تامل بیانگر این حقیقت است که از مهمترین دغدغه‌های حضرت امام رضا(ع) و خواهر بزرگوارشان، انسان‌سازی، ‌پرورش انسان‌هایی کمال یافته و بسترآفرینی جامعه‌ای مطلوب است. جامعه‌ای که آرمان آن فضیلت و رشد است و انسان در آن از حرمت، کرامت، شانیت و منزلت ویژه‌ای برخوردار است.

در چنین جامعه‌ای، گرایش سمت و سویی الهی داشته و مناسبات خرد و کلان و معیارها و نیز معماری آن بر اساس این نگرش و مدل‌سازی می‌شود.

انسان‌سازی و جامعه‌سازی از زمان پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) آغاز و در دوره‌ی هریک از ائمه معصومین (ع) ابعاد، اضلاع و چشم اندازهای تازه‌ای از موضوع، طراحی و تبیین شده است.

تاملی کوتاه در سیره و رفتاری امام رضا(ع) و حضرت فاطمه‌ی معصومه (س) به خوبی نمایان می‌سازد که این بزرگواران با نگرشی ظریف، متین و مدبرانه بحث جامعه‌سازی را طراحی، مدل‌سازی و تعقیب کرده‌اند. این نکته به صورت برجسته خود را نمایان می‌سازد که آن بزرگوارن هرچند برای اصلاح فرد به فرد تلاش کرده‌اند و انسان سازی  را مدنظر داشته‌اند اما این تلاش‌ها در فرآیندی قرار می‌گیرد که خروجی آن جامعه‌سازی با سمت و سوی الهی است، به بیان دیگر افق و چشم‌انداز مورد نظر امام رضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه(س)، جامعه‌سازی و ایجاد جامعه‌ای مطلوب براساس مدل معنوی پیامبر اسلام (ص) است. آن بزرگواران با اصلاح تک تک افراد جامعه تلاش می کردند جامعه ای سالم و سازنده ایجاد نماید.

در بررسی اندیشه، رفتار و کلام امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) مدل تربیتی انسان شناختی آنان که بر محور و مدار قرآن شکل گرفته است این موضوع جلوه‌های خود را بیشتر نمایان می‌سازد و وظیفه‌ی همه‌ی ما را که در سنگر فرهنگی و انسان‌سازی جامعه تلاش می‌کنیم سنگین‌تر می‌سازد.

تکریم و تعظیم ایام دهه کرامت زمینه ساز شرایط مناسبی است تا متولیان فرهنگی و نهاد های دینی بین المللی در جهت تقویت عقاید دینی جوانان و تعمیق باورهای دینی جامعه بهره لازم را ببرند. مقتضی است در این دهه، شیفتگان و پیروان اهل بیت علیهم السلام هر چه بیشتر در بزرگداشت این موالید مکرم بکوشند و با برگزاری مراسم جشن و مولودی، شادی خاندان عصمت و طهارت را دو چندان سازند.

در پایان ضمن تبریک فرا رسیدن دهه‌ی کرامت به محضر حضرت ولیعصر(عج) و نایب برحقش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و همه شیفتگان اهل بیت (ع) و مردم استان  خراسان شمالی از اعضای حزب و تمامی اراتمندان به اهل بیت (ع) درخواست می گردد جهت ترویج سیره‌ی اخلاقی اجتماعی و فرهنگی حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه(س) در مراسما ت استانی و شهرستانی حضور پررنگ تری داشته باشند .

روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی استان خراسان شمالی

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

اطلاعات شما امن خواهد بود!آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد. همچنین دیگر داده ها با سوم شخص به اشتراک گذاشته نمی شود.