بیانیه حزب موتلفه اسلامی خراسان شمالی به مناسبت روز خبرنگار

۱۳۹۷-۰۵-۱۶ ۰ نظر

بیانیه حزب موتلفه اسلامی خراسان شمالی به مناسبت روز خبرنگار

 

وجه نامگذاری سالروز شهادت یک خبرنگار به عنوان «روز خبرنگار» نه تنها یادآور جایگاه پاسداشت فرهنگ ایثار و شهادت در فرهنگ کشورمان است بلکه می‌تواند اشاره‌ای به برخی از مشخصه‌های مشترک بین شهید و خبرنگار نیز داشته باشد که خلوص و شجاعت از این ویژگی‌هاست؛ خلوص در جریان انعکاس خبر و شجاعت در مسیری که خبرنگار را آماده شهادت در راه آرمان‌های خود می‌کند.

آنچه امروز و در شرایط کنونی باید مورد توجه قرار گیرد توجه ویژه به حوزه رسانه و اطلاع‌رسانی است زیرا دست‌های زیادی در کارند تا واقعیات جهان را پنهان کنند و یا به صورت غیرواقعی به آحاد مردم نشان دهند.

عصری که در آن زندگی می کنیم عصر ارتباطات و انفجار اطلاعات می باشد، و دهکده جهانی دیروز به ذهنیت جهانی تبدیل شده است، و امروز عصر رسانه هاست،  هر کس از ظرفیت رسانه ها بهره جوید می تواند اهداف و نیات خود را به دنیا اعلام کند، بی تردید خبرنگاران متعهد که در برابر جنگ فرهنگی دشمن به پا خاسته‌اند، سربازان و و سرداران این عرصه مهم محسوب می‌شوند که نقشی بسزا در مقابله با هجمه فرهنگی غرب و مقابله با امپریالیسم رسانه‌ای بر عهده دارند.

در عصر کنونی قدرت رسانه‌ها بر سراسر جهان احاطه پیدا کرده است و نقش بی بدیل آن‌ها در تحولات اجتماعی، فرهنگی و سیاسی و اقتصادی بر کسی پوشیده نیست. امروز رسانه‌ها از توان بسیار بالایی برای جهت دهی و قالب‌سازی اندیشه‌ها و تصورات انسان‌ها برخوردارند.

امروز وظیفه ماست که بتوانیم در جنگ رسانه ای نابرابر که در صدد خدشه دار کردن چهره انقلاب اسلامی و ممانعت از ارسال پیام انقلاب به دنیا است، مقابله کنیم و با قلم و اراده آهنین و اخلاق مداری خود بتوانیم پیام انقلاب را به دنیا برسانیم.

افزون بر اینها در سالی که به نام « حمایت از کالای ایرانی » نامگذاری شده، لازم است جبهه رسانه‌ای استان ضمن تلاش برای روشنگری در خصوص اهداف و نیات دشمنان ایران، در جهت حمایت از تولیدکنندگان داخلی و معرفی کالا های ایرانی تلاش خوبی را  داشته باشیم .

حزب موتلفه اسلامی خراسان شمالی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی و دیگر شهیدان والامقام اقلیم اندیشه و قلم و ارج نهادن به تلاشهای ارزنده تمامی سفیران آگاهی و امید، فرا رسیدن روز خبرنگار، روز حق بینی و حق نویسی، روز اطلاع رسانی با سلاح قلم را به تمامی خبرنگاران  بویژه خبرنگاران استان تبریک و تهنیت عرض می نماییم.

 

 

روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی استان خراسان شمالی

 

Print Friendly, PDF & Email

بدون نظر تا کنون

مکالمات را مشاهده کنید

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک نظر.

اطلاعات شما امن خواهد بود!آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد. همچنین دیگر داده ها با سوم شخص به اشتراک گذاشته نمی شود.